Кабмін запровадив мораторій на виплати за євробондами України

Зокрема, мораторій дозволить призупинити виплати за однією із серій єврооблігацій із погашенням в 2026 році, за якими Україна 1 серпня мала сплатити купонний платіж в сумі $35 млн

Кабмін та євробонди
Кабмін та євробонди

Кабінет Міністрів скористався наданим Верховною Радою правом і запровадив тимчасовий мораторій на виплати за єврооблігаціями України. Про це стало відомо з постанови, опублікованій на сайті Кабінету Міністрів. 

Постанова №865 від 31 липня "Про здійснення у 2024 році правочинів з державним боргом і гарантованим державою боргом" оприлюднена на офіційному урядовому порталі. Зокрема, мораторій дозволить призупинити виплати за однією із серій єврооблігацій із погашенням у 2026 році, за якими Україна 1 серпня мала сплатити купонний платіж в сумі $35 млн

"У зв’язку із здійсненням правочинів з державним боргом за облігаціями зовнішніх державних позик 2018 року першої серії тимчасово зупинити з 1 серпня 2024 року здійснення платежів за борговими зобов’язаннями держави... на строк, установлений статтею 1 закону України "Про особливості здійснення правочинів з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом і державними деривативами", – йдеться у тексті постанови.

Крім того, Кабмін своїм рішення на виконання вказаного закону перевів гарантований державою борг колишнього "Укравтодору" в периметр державного боргу і доручив здійснити його реструктуризацію (йдеться про серію єврооблігацій 2021 року на загальну суму $700 млн + відсотки). 

Водночас Міністерству фінансів доручено здійснити розміщення (емісію) облігацій зовнішніх державних позик України 2024 року відповідно до узгоджених умов, які передбачають виплати кредиторам за згоду на суму до $246 млн. Кабмін уповноважив міністра фінансів Сергія Марченка укласти договори та підписати інші документи, пов’язані зі здійсненням правочинів з державним боргом та правочину щодо переведення.

Про реструктуризацію яких боргів йдеться? 

Україна в серпні 2022 року домовилася про відстрочку на два роки погашення та виплат відсотків за 13 випусками суверенних єврооблігацій загальною номінальною вартістю $17,26 млрд та €2,25 млрд, а також перегляду умов щодо ВВП-варантів. Проте 17 червня стало відомо, що Україна не змогла домовитися з власниками облігацій про реструктуризацію боргу на 20 млрд. Власники облігацій відхилили пропозицію України знизити вартість валютних облігацій на 60% на переговорах цього місяця.

22 липня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна досягла принципових домовленостей з комітетом власників єврооблігацій України про реструктуризацію боргу.  Таким чином вдалося вивільнити ресурси на нагальні потреби: оборону, соціальний захист та відновлення.

"Ми досягли принципових домовленостей з комітетом власників єврооблігацій України. Це важливий етап процесу реструктуризації боргу, що дозволить зекономити $11,4 млрд на його обслуговуванні протягом наступних трьох років та $22,75 млрд - до 2033 року", - заявив прем'єр.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube