Офіс генерального прокурора запустив дашборд з даними Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) щодо справ проти бізнесу
В Україні запустили дашборд з даними реєстру щодо справ проти бізнесу. Відкриття платформи анонсували у лютому цього року після того, як президент Володимир Зеленський оголосив про створення Ради з підтримки підприємництва. Про запуск дашборду повідомили на офіційному сайті Президента України.
Офіс генерального прокурора запустив дашборд з даними Єдиного реєстру досудових розслідувань. На платформі опублікована статистика розслідування і розгляду в судах кримінальних правопорушень, які пов’язані із здійсненням господарської та інвестиційної діяльності.
У дашборді містяться дані про кількість зареєстрованих, зупинених, відновлених чи закритих правопорушень та кількість осіб, яким повідомили про підозру, застосували щодо них запобіжні заходи, відсторонили від посад, а також розмір завданих державі збитків та їх відшкодування. Доступ до нього відкритий для всіх охочих.
«Це відповідь на потребу суспільства, на запит бізнесу й інвесторів, які прагнуть бачити справедливість і доброчесність у роботі правоохоронців. Я радий, що дискусія про тиск контролюючих органів на бізнес буде нарешті переведена у площину цифр і даних, а не дописів у соціальних мережах», – заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.
В майбутньому до дашборду планують додати ще більше інформації, а сам інструмент – поширити й на інші види кримінальних правопорушень, повідомив Генеральний прокурор Андрій Костін. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров додав, що протягом наступних місяців вивчатимуть роботу дашборду та збиратимуть відгуки користувачів для його вдосконалення.
Як повідомлялося раніше, у січні Володимир Зеленський доручив захистити бізнес від можливих зловживань з боку правоохоронних органів. Одним із напрямів цієї роботи стала розробка дашборду до ЄРДР.
23 січня за підсумками засідання РНБО Зеленський анонсував мораторій на «маски-шоу», створення Ради з підтримки підприємництва і зміни до закону про БЕБ для «обмеження тиску на легальний бізнес». Після того Мінцифри почало розробляти механізм, який дозволить моніторити, скільки справ відкривається щодо підприємців, скільки проводиться обшуків, та отримувати іншу інформацію.
Сталося це після того, як Рух підприємців "Маніфест 42" виступив з вимогою до уряду почати вирішувати проблему тиску на бізнес на тлі затримання бізнесмена Ігора Мазепи за підозрою в махінаціях з землею біля Київської ГЕС.
Зокрема, йшлося про обмеження зловживань під час обшуків, арешту рахунків і майна під час війни. Також підприємці вимагали позбавити всі органи, окрім БЕБ, повноважень з розслідування економічних злочинів.
Нагадаємо, власника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримали 18 січня кордоні з Польщею - він їхав на економічний форум у Давос. В офісі його компанії Concord Capital співробітники ДБР провели обшуки. За інформацією адвокатів Мазепи, це зробили, виламавши двері, без дозволу суду на проведення слідчих дій. Бізнесмена підозрюють у незаконному заволодінні землями, розташованими біля Київської ГЕС, що є частиною критичної інфраструктури країни. Потенційні матеріальні збитки у цій справі оцінюють у 7 млн гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.