Організатора групи засуджено до 9,5 років, а його спільників – до 8,5 років позбавлення волі з конфіскацією належного майна
Влітку 2023 року кіберполіцейські Дніпропетровщини спільно з працівниками кримінальної поліції Кам'янського районного управління поліції області викрили зловмисників. Шахраї ошукували громадян під виглядом благодійних організацій. Суд виніс вирок. Про це стало відомо 10 травня з повідомлення Кіберполіції України.
В ході слідства було встановлено, що шахраї знаходили в інтернеті оголошення про збір коштів на допомогу ЗСУ та лікування військових. Видаючи себе за представників міжнародних волонтерських організацій або платіжних установ, шахраї з фейкових сторінок в соцмережах пропонували «допомогу».
«Для отримання грошового переказу, як правило з Польщі у злотих, зловмисники пропонували потерпілим зробити певні дії нібито для конвертації коштів. Насправді ж аферисти виманювали персональні та банківські дані, за допомогою яких входили в інтернет-банкінг жертв і виводили гроші на підконтрольні банківські рахунки», - йдеться в повідомленні кіберполіції.
Слідчі встановили, що обвинувачені заволоділи коштами майже 100 жителів із різних регіонів України. Загальна сума завданих збитків становить 1,3 мільйона гривень. На майно фігурантів було накладено арешт. Наразі потерпілим вже відшкодовано майже 330 тис. грн.
Наприкінці березня поточного року правоохоронці завершили розслідування і направили до суду обвинувальний акт. Суд визнав винними учасників організованої групи за ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 185 (Крадіжка), ч. 4 ст. 190 (Шахрайство), ч. 1, 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) систем) Кримінального Кодексу України.
Організатора групи засуджено до 9,5 років, а його спільників – до 8,5 років позбавлення волі з конфіскацією належного майна. До набрання вироком законної сили учасники організованої групи перебуватимуть під вартою.
Національний банк та кіберполіція започаткували інформаційну кампанію, мета якої – навчити українців правилах безпеки онлайн-платежів. Для збереження заощаджень радять дослухатися до простих рекомендацій:
Перш ніж ввести в будь-яку форму дані своєї платіжної картки або паролі до онлайн-банкінгу, перевірте адресу необхідного ресурсу, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що ви опинилися на фішинговому сайті. Якщо необхідно перейти на сайт компанії, адресу якого ви отримали в посиланні, введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс.
Посилання сумнівних сайтів можна через сервіс Асоціації "ЄМА" CheckMyLink. Якщо ви стали жертвою шахраїв, напишіть заяву до Кіберполіції за цим посиланням або повідомте про ваш випадок за номером телефону – 0 800 505 170.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.