Ваш фінансовий рахунок додано: кіберполіція попереджає про шахрайську схему

Читать на русском

Зловмисники розповсюджують через месенджер WhatsApp повідомлення про додавання фінансового рахунку та надходження на нього великих сум коштів

Читать на русском
Шахрайство
Зловмисники спустошують рахунки українців

Зловмисники розповсюджують через месенджер WhatsApp повідомлення про додавання фінансового рахунку та надходження на нього великих сум коштів

Повідомлення в месенджер WhatsApp від шахраїв містять посилання на підконтрольні аферистам вебсайти. При переході за якими система просить авторизуватись та ввести платіжні дані. Про шахрайську схему 6 травня попередили в Кіберполіції України.

Інформацію, яку внаслідок необережних дій відправляють українці у вебсайти, зловмисники можуть використовувати для доступу до онлайн-банкінгу жертв та спустошувати їх рахунки.

Кіберполіція нагадує, як не стати жертвами фішингових шахраїв:

  • не переходьте за невідомими і підозрілими посиланнями;
  • не вводьте на таких сайтах персональну інформацію та дані банківських карток;
  • ігноруйте повідомлення від незнайомців, надісланих в sms-повідомленнях, месенджерах, електронних листах, а також телефонні дзвінки, у яких вам повідомляється про великі виграші;
  • блокуйте користувачів, які надсилають вам такі повідомлення, а також подайте скаргу до модераторів відповідного месенджера.

Як захистити свої кошти від шахраїв

Національний банк та кіберполіція започаткували інформаційну кампанію, мета якої – навчити українців правилах безпеки онлайн-платежів. Для збереження заощаджень радять дослухатися до простих рекомендацій:

  • римайте в секреті три цифри на звороті картки (CVV/CVC код), коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів, пін-код до картки.
  • Підключіть смс-інформування стосовно операцій з платіжною карткою.
  • Установіть індивідуальні ліміти на операції з вашою платіжною карткою.
  • Використовуйте віртуальну картку для розрахунків в Інтернет.
  • Не переходьте за посиланнями від незнайомців.
  • Отримали посилання від друга – не поспішайте на нього клікати.

Перш ніж ввести в будь-яку форму дані своєї платіжної картки або паролі до онлайн-банкінгу, перевірте адресу необхідного ресурсу, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що ви опинилися на фішинговому сайті. Якщо необхідно перейти на сайт компанії, адресу якого ви отримали в посиланні, введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс.

Посилання сумнівних сайтів можна через сервіс Асоціації "ЄМА" CheckMyLink. Якщо ви стали жертвою шахраїв, напишіть заяву до Кіберполіції за цим посиланням або повідомте про ваш випадок за номером телефону – 0 800 505 170.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.