Киянин вимагає від ПриватБанку 441 766 гривень, бо з його рахунку зникли кошти - яким було рішення суду

Читать на русском

Чоловік подав заявку на блокування своїх карток, однак ПриватБанк розблокував їх

Читать на русском
ПриватБанк
Чоловік вимагає стягнути з ПриватБанку 441 766 гривень, бо його рахунку без відповідного дозволу списали кошти

Чоловік подав заявку на блокування своїх карток, однак ПриватБанк розблокував їх

Чоловік втратив з банківського рахунку кошти. Він вказує, що не давав на це своєї згоди та вимагає від ПриватБанку 441 766 гривень. Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва, опублікованому 26 червня 2024 року.

З банківського рахунку чоловіка, відкритого в АТ КБ «ПриватБанк», без його відома і дозволу 6 березня 2023 року списали кошти декількома переказами на картку невідомого отримувача в розмірі 213 099 гривень. Він подав заявку на блокування своїх карток, однак банк розблокував їх. Клієнт вимагає стягнути з фінустанови кошти у розмірі 441 766 гривень, з яких: залишок коштів 143 478 гривень, до виконання несанкціонованих операцій 6 березня 2023 року, кошти у розмірі 69 621 гривні, пеню у розмірі 28 666 гривень, компенсацію моральної шкоди у сумі 200 тисяч гривень.

20 березня 2023 року за заявою чоловіка Оболонською окружною прокуратурою Києва внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне провадження за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, його визнано потерпілим. Перевіркою руху коштів ПриватБанк встановив, що 6 березня 2023 року списання у сумі 58 676 гривень з картки, у сумі 56 420 гривень з картки відбулося шляхом ручного введення номера, терміну дії картки та CVC2-коду, для інтернет-платежів через термінал E2212280 (мерчант стороннього банку «Південний», отримувач невідомий), з використанням 3D-Security; у сумі 98 002 гривень з картки відбулося шляхом ручного введення номера, терміну дії картки та CVC2-коду, для інтернет-платежів через термінал KHO00001 (мерчант стороннього банку «ПУМБ», отримувач невідомий), з використанням 3D-Security.

Що вирішив суд?

Суд залишив позов чоловіка без задоволення. Він сприяв в розкритті облікової інформації, а також авторизував вхід до "Приват-24" зі стороннього пристрою.

"6 березня 2023 року позивач, пройшовши верифікацію в "Приват-24" за фішинговим посиланням, надав доступ сторонньому пристрою до свого "Приват-24", авторизувавши його шляхом IVR-опитування. Тобто на його фінансовий номер надійшов дзвінок від банку про те, чи підтверджує він вхід до "Приват-24". Відповідно до дослідженого аудіозапису розмови з оператором банку він зазначив, що перейшов за посиланням з сайту OLX, «що там йшло як верифікація в ПриватБанку, був номер карти, термін дії та зворотний бік», на запитання оператора кол-центру, чи передавав дані по ПІН-коду зазначив, «там форма заповнювалась, я вже чесно не знаю». Таким чином, своїми діями громадянин сприяв в розкритті облікової інформації, авторизував також вхід до "Приват-24" зі стороннього пристрою, відтак - сторонні особи отримали доступ до "Приват-24" та рахунків", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.