Киянка заплатила "працівниці" ОККО 13 тисяч гривень за талони на пальне, але не отримала їх - що вирішив суд

Жінка, яка нібито співпрацює з ОККО, умисно ввела в оману іншу громадянку щодо подальшої передачі талонів на пальне та заволоділа її коштами на суму 13 тисяч гривень

ОККО
Жінка заплатила нібито працівниці ОККО за талони на пальне 13 тисяч гривень, але не отримала їх

Жінка повідомила громадянці, що співпрацює з ОККО та продає талони на пальне. Вона погодилася на її пропозицію та віддала 13 тисяч гривень, але паливних карток не отримала. Потерпіла вимагає від громадянки 20 тисяч гривень. Про це йдеться у рішенні Оболонського районного суду Києва, опублікованому 20 травня 2024 року.

Вироком суду від 7 лютого 2024 року у справі № 756/1425/24 жінку визнано винною у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України та призначено покарання у виді громадських робіт на строк 200 годин. Під час розгляду кримінального провадження встановлено, що 8 січня 2024 року о 12:00 вона умисно ввівши в оману іншу громадянку щодо подальшої передачі, за попередньою домовленістю талонів на пальне, заволоділа коштами на суму 13 тисяч гривень, які належали їй. Надалі талони на пальне не були передані, коштами вона розпорядилася на власний розсуд.  

"Вироком Оболонського районного суду Києва від 7 лютого 2024 року встановлено, що 8 січня 2024 року о 09:15 жінка зателефонувала іншій громадянці, яка здійснює волонтерську діяльність щодо догляду, лікування тварин та дізналася під час розмови, що вона має намір здійснити робочу поїздку на захід України й потребує для цього пальне. В цей момент у неї виник умисел, спрямований на заволодіння чужим майном шляхом обману. Надалі, реалізуючи свій вищевказаний умисел, повідомила неправдиву інформацію про те, що нібито співпрацює з мережею автомобільних заправок ОККО та продає талони на пальне за цінами, нижчими за середньоринкові, й запропонувала зустрітися в ТЦ «Retroville». Цього ж дня, приблизно о 12:00 під час зустрічі запропонувала останній придбати в неї талони на пальне, а саме на 200 літрів бензину А-95 та 200 літрів газу на загальну суму 13 тисяч гривень, на що не бувши обізнаною про злочинні наміри, погодилась. Після досягнення вказаних домовленостей, громадянка повідомила про необхідність прибути до мережі заправок ОККО, де здійснить отримання обумовлених раніше талонів в офісі підприємства та передасть їх потерпілій, при цьому, маючи намір отримати гроші шляхом обману без передачі їй надалі обумовлених талонів на пальне. Надалі, 8 січня 2024 року приблизно о 12:00 вона в автомобілі Hyundai Tucson отримала від останньої кошти різними номіналами в сумі 13 тисяч гривень, якими заволоділа шляхом обману та розпорядилась даними коштами на власний розсуд", - вказується у матеріалах справи. 

Яким було рішення суду? 

Суд задовольнив позов жінки. З громадянки на її користь стягнуть кошти, як відшкодування збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення в розмірі 13 тисяч гривень та моральну шкоду в розмірі 7 тисяч гривень.

"Суд вважає, що діями відповідачки, що виразилися у заволодінні шляхом обману належними позивачці коштами заподіяна моральна шкода. Суд розв'язуючи питання про розмір компенсації моральної шкоди, яка підлягає стягненню з відповідачки, виходить з меж пред'явлених позовних вимог, враховує психоемоційний стан позивачки та переживання, оскільки вона перенесла емоційний стрес, переживання, викликані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, змінами у звичному життєвому ритмі, тому приходить до переконання про необхідність стягнення з відповідачки на користь позивачки компенсації моральної шкоди в розмірі 7 тисяч гривень, визначений розмір є достатнім, співмірними із завданою шкодою та не призведе до збагачення позивачки коштом відповідачки та не поставить у вкрай тяжкий матеріальний стан відповідачку", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube