Водій з Чернігова відмивав кошти завдяки корпоративній паливній картці ОККО - що вирішив суд

Чоловік давав іншим громадянам паливну картку ОККО, вони купували дизельне пальне, а кошти повертали йому

ОККО
Чоловік передавав паливну картку ОККО іншим громадянам, вони купували дизпальне та повертали йому гроші

Чоловік влаштувався водієм та за ним закріпили автомобіль. Він також отримав паливну картку ОККО для купівлі пального виключно у службових цілях, однак вигадав схему заробітку на цьому. Про це йдеться у вироку Новозаводського районного суду Чернігова, опублікованому 2 липня 2024 року. 

09.06.2023 року чоловік влаштувався на посаду водія до фізичної особи-підприємця (ФОП). За ним закріпили автомобіль марки Renault з напівпричепом Schmitz та видали паливну карту для придбання пального на АЗС «ОККО» під час експлуатації виключно вищевказаного транспортного засобу в службових цілях. 04.12.2023 року він передавав паливну карту іншим громадянам, які купували з її використанням дизельне пальне. Всього було придбано 1000 літрів дизельного пального на загальну суму 48 290 гривень. Дії громадянина кваліфіковано за ч. 4 ст. 185 (таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене повторно та в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

"В невстановленому під час досудового розслідування місці, обвинувачений передав паливну карту ТОВ «ОККО-БІЗНЕС», що була в його користуванні, невстановленій особі, яка не була обізнаною про його злочинний намір на протиправне заволодіння коштами потерпілого, для подальшого придбання дизельного пального з її використанням. 04.12.2023 року в період часу з 19:58 по 20:40 невстановлена особа, перебуваючи на АЗС «ОККО», використала вищевказану паливну карту, розрахувавшись нею за купівлю дизельного пального у кількості 200 літрів коштами потерпілого ФОП на суму 9 898 гривень. Після чого, 04.12.2023 року невстановлена особа повернула чоловіку паливну карту та передала чек і кошти за придбане дизельне пальне. Кошти за дизельне пальне він використав на власні потреби. Вказаними діями громадянин завдав матеріальних збитків ФОП на суму 9 898 гривень", - описується один з епізодів злочину. 

Яке покарання обрав суд? 

Суд визнав чоловіка винуватим у пред'явленому обвинуваченні за ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України його звільнили від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк терміном на 2 роки. Відповідно до ч. 1 ст. 76 КК України він має виконувати певні обов'язки: протягом іспитового строку періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube