Клієнт Ощадбанку отримав від центру зайнятості 15 987 гривень, але вони зникли з рахунку - що вирішив суд

Читать на русском

Чоловік звернувся до відділення AT «Ощадбанк», де повідомив співробітникам банку про обставини крадіжки невідомою особою належних йому коштів з рахунку

Читать на русском
Ощадбанк
Чоловік отримав на рахунок в Ощадбанку допомогу від центу зайнятості в розмірі 15 987 гривень та дізнався про її зникнення

Чоловік звернувся до відділення AT «Ощадбанк», де повідомив співробітникам банку про обставини крадіжки невідомою особою належних йому коштів з рахунку

Чоловік отримав на рахунок в Ощадбанку матеріальну допомогу від центру зайнятості у розмірі 15 987 гривень. Однак її двома транзакціями списала невідома особа. У фінустанові йому перевипустили картку та порадили звернутися до поліції. Про це йдеться у рішенні Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області, опублікованому 17 квітня 2024 року. 

17 листопада 2022 року чоловік отримав від Дніпропетровського обласного центру зайнятості матеріальну допомогу в сумі 15 987 гривень, яку зарахували на його картковий рахунок в Ощадбанку. 18 листопада 2022 року за допомогою веббанкінгу «Ощад 24/7» він дізнався, що невідома особа перерахувала належні йому кошти двома транзакціями в сумі 15 823 гривень та 155 гривень. Загалом на суму 15 978 гривень.

Чоловік звернувся до відділення AT «Ощадбанк», де повідомив співробітникам банку про обставини крадіжки невідомою особою належних йому коштів з рахунку. Йому запропонували змінити коди в додатку веббанкінгу «Ощад 24/7», перевипустити картку та звернутися до поліції, на що він погодився і здійснив відповідні банківські операції. 15 грудня 2022 року на підставі його заяви зареєстрували кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

"Проведені банківські операції відбулись коректно, що можливо лише при наявності відомостей про повний номер банківської картки, спеціальних кодів, паролів, терміну дії картки, повідомлення, що направлялись на фінансовий телефон і були відомі виключно позивачеві. Виконані операції зі списання коштів були підтверджені за допомогою біометричної ідентифікації. Переказ коштів відбулось на банківську картку емітовану АТ АКБ «Конкорд» тому саме власник даної картки є належним відповідачем у справі", - заявили в Ощадбанку.

Що вирішив суд? 

Суд частково задовольнив позов чоловіка. З акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на його користь стягнуть безпідставно списані кошти з банківської карти - 15 978 гривень, 3% річних - 464 гривень та інфляційні втрати - 596 гривень за період з 18 листопада 2022 року по 6 листопада 2023 року.

"Позивач не здійснював розпорядження щодо списання (перерахунку) коштів, не вчиняв будь-які інші дії, що могли б призвести до їх списання з його рахунків. Відповідачем не доведено у встановленому законом порядку, що є обов'язковим через принцип змагальності, передбаченого ст. 12 ЦПК України, факту його правомірної поведінки, не спростовано тих обставин, на які позивач посилається у своєму позові. З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку про безпідставне списання відповідачем коштів із карткового рахунку позивача в загальному розмірі 15 978 гривень та невідповідність дій відповідача в цій частині вимогам закону та умовам укладеного договору, що через положення статті 1073 ЦК України покладає на АТ «Державний ощадний банк України» обов'язок негайно після виявлення порушення зарахувати відповідну суму на рахунок клієнта", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.