Коли припинять відключати світло в Україні, відповів очільник Укренерго

Читать на русском

Втрата потужностей призвела до примусових графіків відключення світла для населення і промисловості, коли це припиниться

Читать на русском
Відключення світла, електроенергія
Наразі Україні треба максимально відновлювати пошкоджене

Втрата потужностей призвела до примусових графіків відключення світла для населення і промисловості, коли це припиниться

Щоб з мінімальними втратами для споживачів пройти наступну зиму, Україні потрібно максимально відновлювати пошкоджені російськими ракетами електростанції. Про те, як швидко пройде відбудова енергетичних потужностей і коли припиняться відключення світла, розповів 24 травня в інтерв’ю Телеграф голова правління ПрАТ "НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.

Володимир Кудрицький, коментуючи ситуацію в енергосистемі зауважив, що наразі Україні треба максимально відновлювати пошкоджене, і починати будувати нову генерацію, розподілену територіально.

«Тільки так. Нова генерація швидко побудована не буде. Це не історія про те, як врятувати нас наступної зими. Це, можливо, навіть не буде історія про зиму 2025/26 років. До початку опалювального сезону 2024/25 років будуть реалізовані лише перші проєкти "нової хвилі". А цей період треба якось прожити», - сказав голова Укренерго.

Кудрицький додав, щоб Укренерго міг з мінімальними втратами для споживачів пройти зими цього і наступного років, потрібно максимально відновлювати пошкоджені російськими ракетами електростанції.

«І головний фактор тут – час. Бо строки відновлення дуже залежать від того, в якому стані енергоблок. Деякі можна відновити досить швидко, умовно за тижні. Інші — за рік-півтора. Решту — ніколи», - зауважив він.

Також Кудрицький сказав, що Україна не може сподіватися на радикальне подальше збільшення технічної спроможності інтерконекторів для імпорту з ЄС.

«Воно вже відбулося протягом 2023/2024 років. Із 500 МВт до 1700 МВт. Це поки стеля. А далі все буде залежати від того, наскільки швидко зможуть реалізувати наші європейські колеги – оператори енергосистем сусідніх країн – проєкти з розширення спроможності своїх мереж. Щоб усунути "вузькі місця", які заважають сильно збільшити імпорт, потрібен час і гроші, насамперед, нашим колегам з Європи. Щоб посилити деякі їхні підстанції, встановити додаткові автотрансформатори або збудувати нові лінії електропередачі», - пояснив Кудрицький.

Українцям він порекомендував підлаштовуватися під графіки відключень, коли вони є.

«Українцям точно нема рівних у світі в цій вправності підлаштування до періоду, коли світло з'являється. Ми гарно адаптовані ще з минулої зими. Не думаю, що ворог може відкрити нам щось нове про життя при дефіциті електроенергії. Просто треба бути готовими до всього і, по можливості, вносити в цю енергетичну битву свій посильний вклад», - наголосив Кудрицький.

Ситуація на ЗАЕС 

23 травня ремонтні бригади НЕК «Укренерго» відновили надійність живлення Запорізької АЕС. Високовольтна повітряна лінія 750 кВ включена в роботу. Високовольтна повітряна лінія 750 кВ, що є основною лінією живлення Запорізької атомної станції, вдень відключилась дією захисту. Причина спрацювання захисту з’ясовується.  Наразі ЗАЕС отримує електроенергію з енергосистеми України за резервною лінією 330 кВ. Фахівці «Укренерго» роблять все можливе, щоб якнайшвидше відновити надійність енергоживлення атомної станції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.