Коли та кому в Україні треба обов'язково отримати ID-картку: у ДМСУ роз'яснили правила

Читать на русском

Українцям пояснили, коли ID-картку оформити обов'язково, а коли - за бажанням

Читать на русском
У Державній міграційній службі роз'яснили закони щодо паспортів громадян
Паспорт

Українцям пояснили, коли ID-картку оформити обов'язково, а коли - за бажанням

В Україні громадяни можуть отримувати ID-картки замість старих паспортів у формі книжечки. У міграційній службі пояснили, в яких випадках ця заміна документів є обов'язковою, а в яких - рішення приймає громадянин самостійно.   

Про це розповіли на офіційному порталі Державної міграційної служби. Зазначається, що ID-картку видають обов'язково при досягненні 14-річного віку. Також видають ID-картку у випадку втрати або викрадення паспорта, закінчення його терміну дії. Це також стосується ситуацій, коли є помилка в інформації, або інформацію потрібно змінити.     

ID-картку також обов'язково оформлюють у випадку заміни паспорта зразка 1994 року, якщо власник не вклеїв фото в паспорт протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років, з урахуванням особливостей дії воєнного стану в Україні. При цьому заміна паспорта зразка 1994 року відбувається за бажанням. Тобто, якщо паспорт містить актуальну інформацію і власник своєчасно прийшов вклеїти нове фото - громадянин може й надалі користуватися таким документом. Водночас зберігається можливість отримати ID-картку за власним бажанням.   

"Зверніть увагу, що ID-картка видається зі строком дії 4 роки для осіб віком від 14 до 18 років та зі строком дії 10 років для осіб, яким виповнилося 18 років і старше", - додали в Державній міграційній службі. 

Для оформлення ID-картки необхідно звертатися до будь-якого підрозділу Державної міграційної служби, "Паспортного сервісу" або Центру надання адміністративних послуг, незалежно від місця реєстрації. Додаткову інформацію можна дізнатися за посиланням

Як відновити паспорт ВПО?

Чимало громадян потребує відновлення паспорта через те, що були вимушені неочікувано залишити свої домівки через російську агресію. У Державній міграційній службі пояснили, що якщо в переселенця немає документів з фото, потрібно подавати заяву до будь-якого центру ДМС, незалежно від зареєстрованого місця проживання. Водночас  ідентифікація також проводиться за даними, які є на паперових документах.   

У випадку, якщо неможливо ідентифікувати особу, проводять процедуру встановлення особи шляхом опитування свідків, які були зазначені заявником. Під час воєнного стану це можна зробити онлайн, за допомогою відеоконференції.   

Для процедури треба мати документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, посвідчують особу та підтверджують спеціальний статус члена сім’ї (у тому числі колишньої дружини/чоловіка), близької особи, та документи, що підтверджують факт того, що ця особа є членом сім’ї (у тому числі колишньою дружиною/чоловіком) або близькою особою особи, стосовно якої проводиться процедура встановлення особи, пред’являються під час проведення відеоконференцзв’язку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі  Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.