Як отримати свідоцтво про народження дитини, якщо в регіоні не працюють РАГСи: інструкція

Читать на русском

Стало відомо, як зареєструвати дитину в районах поруч із фронтом

Читать на русском
Українцям пояснили, як зареєструвати дитину, якщо в районі не працюють РАГСи
Свідоцтво про народження

Стало відомо, як зареєструвати дитину в районах поруч із фронтом

Експерти пояснили, як можна отримати свідоцтво про народження дитини, яка народилася в межах території, де через війну державна реєстрація актів цивільного стану тимчасово не проводиться. Йдеться, зокрема, про території, де проводяться бойові дії (або поруч з лінією розмежування). 

Про це повідомляє Уповноважений Верховної ради України з прав людини. Зазначається, що батькам новородженої дитини потрібно надіслати на електронну адресу birth@cv.minjust.gov.ua копії (скановані або сфотографовані) таких документів:

  • Заява про державну реєстрацію народження, складена у довільній формі, що має містити відомості про дитину (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, місце народження) та батьків (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання (за наявності), реквізити паспорта) - якщо пара в розлученні, то достатньо даних когось одного з батьків, а також інформації про іншого;
  • Паспорт батьків (або одного з них);
  • Паспорт заявника, якщо заяву подають не батьки; 
  • Медичний документ, що є підставою для проведення державної реєстрації народження (медичне свідоцтво про народження за формою 103/о, заповнене медичним працівником, який надавав допомогу при пологах, здійснював перший медичний огляд дитини або проводив перший медичний огляд породіллі після пологів, в тому числі поза закладом охорони здоров’я; або виписана медичним працівником, який був присутнім під час пологів або проводив перший огляд новонародженого);
  • Рішення суду про встановлення факту народження дитини у разі відсутності медичного свідоцтва або медичної довідки.

Після отримання на  електронну пошту сканованої копії свідоцтва про народження батькам дитини (одному з них), близькому родичу дитини, або їхнім представникам, у випадку подання нотаріально засвідченої довіреності або адвокатського ордера потрібно звертатися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) на підконтрольній Україні території. При собі потрібно мати оригінали вищевказаних документів. Після цього можна отримати оригінал свідоцтва про народження дитини. 

"За оригіналом свідоцтва про народження необхідно звернутися під час дії воєнного стану чи впродовж одного року з дня його припинення або скасування", - зазначає Уповноважений Верховної ради України з прав людини.

Що стосується отримання рішення суду про встановлення факту народження дитини необхідно подати відповідну заяву. У цій заяві треба вказати:

  • який факт просить встановити заявник та з якою метою;
  • причини неможливості отримання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 
  • докази, що підтверджують факт народження дитини.

До заяви необхідно додати такі документи:

  • копія документа, що посвідчує особу; письмова відмова у видачі свідоцтва про народження дитини, отримана у відділі державної реєстрації актів цивільного стану (якщо є);
  • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису про народження дитини;
  • докази, що підтверджують факт народження (оригінали чи копії медичних документів, обмінна карту пологового будинку, відповідь з пологового будинку про відсутність медичної документації в пологовому будинку (не збереглася документація тощо), свідчення свідків тощо).

Крім того, можна подати заяву через Державну систему електронної ідентифікації "Електронний суд" за посиланням. До заяви в електронному вигляді потрібно додати:

  • копії документів, що підтверджують народження дитини (медичне свідоцтво про народження, інші медичні довідки); 
  • копії паспортів та ідентифікаційних кодів батьків / одного з батьків; копію свідоцтва про шлюб (за наявності);
  • інші докази факту народження дитини (за наявності).     

"Водночас повідомляємо, що у разі, якщо Ваші права або права Вашої дитини порушені органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, Ви маєте право звернутися до Уповноваженого на телефонну гарячу лінію: 0800-50-17-20, 044-299-74-08  або електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua", - зазначають експерти. 

Паспорт громадянам з тимчасово окупованої території     

У Державній міграційній службі пояснювали, що повнолітні українці, які проживали на тимчасово окупованій території й не оформлювали паспорт громадянина України, можуть зробити це на підконтрольній урядом України території. Для цього потрібно звертатися до Державної міграційної служби. При собі потрібно мати наявні документи з фотозображенням, а за їх відсутності – письмову заяву з інформацією про місце проживання, навчання, роботи, тощо; відомості про свідків, яких можна залучити до проведення процедури встановлення особи.

Якщо інформації для оформлення документів недостатньо, то міграційна служба може провести процедуру встановлення особи з опитуванням членів сім’ї або близьких осіб заявника, яка може здійснюватися у режимі відеоконференції за допомогою програм Skype та WebEх.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.