Кому з українців можуть призупинити виплати пенсій з квітня

Читать на русском

Багатьом пенсіонерам можуть призупинити виплати, що робити, щоб цього не сталося

Читать на русском
Українцям нагадали, що важливо встигнути зробити, щоб продовжувати отримувати пенсії
Пенсіонери

Багатьом пенсіонерам можуть призупинити виплати, що робити, щоб цього не сталося

Багатьом українцям можуть призупинити виплату пенсій. Йдеться про тих громадян, які не пройдуть фізичну ідентифікацію. Пройти процедуру, щоб продовжувати отримувати виплати, потрібно до 31 березня 2024 року. 

Як передає 24 телеканал, раніше процес ідентифікації пенсіонерів був призупинений через пандемію коронавірусу та повномасштабне вторгнення. Проте тепер процедуру відновили. Таким чином, до 31 березня потрібно пройти фізичну ідентифікацію тим пенсіонерам, які набули статусу Вимушено переміщених осіб ще до 24 лютого 2022 року. 

Зазначається, що ідентифікацію пенсіонери можуть пройти будь-яким зручним способом в "Ощадбанку", або через звернення до Пенсійного фонду України. Для цього потрібно:

  • звернутися особисто до відділення АТ "Ощадбанк" або до будь-якого сервісного центру ПФУ з документом, який посвідчує особу;
  • за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія.Підпис" ("Дія ID") через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ;
  • за допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі ПФУ;
  • в закордонній дипломатичній установі України отримати документ, що посвідчує, що особа є живою.

Посвідчення про те, що особа жива, необхідно буде направити до Пенсійного фонду України. Це можна зробити як і поштою, так і онлайн - через портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

У кого з 1 березня не зростуть пенсії?

У березні 2024 року в Україні планується проведення індексації пенсій. Масштабна індексація очікується на 13%. Це значить що підвищення на 900 гривень отримають громадяни, які наразі мають пенсію в розмірі 6 923 гривні. Однак точна сума надбавки індивідуальна, оскільки залежить від низки факторів (зокрема, страховий стаж, рівень заробітної плати). 

Проте деяких категорій пенсіонерів ця індексація не торкнеться. Надбавок не буде в тих пенсіонерів, які:

  • набули цього статусу менш як три роки тому;
  • отримують високі пенсії;
  • отримують пенсії нижчі за мінімальні.

При цьому зауважується, що цей перерахунок впливає лише на "чисту" пенсію. Тобто, на розмір виплати без нарахування різних надбавок (наприклад, за понаднормовий страховий стаж).

Готуйтеся до захопливої розмови про майбутнє Росії - особливо, її можливий розвал. Сьогодні ми поспілкуємося з Михайлом Орєшніковим, колишнім російським громадянином та чуваським сепаратистом, який під час пресконференції в Укрінформі висловив думку, що в Росії має зазвучати мова вибухівки. Дізнайтеся про те, що означає ця мова вибухів, як вона пов'язана з національним відродженням у Росії, та чому країна-терорист ніколи не зможе стати ліберальною державою.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.