Львів'янин, запрявляючись на ОККО, намагався загасити пожежу та отримав значні опіки - чи призначив суд компенсацію

Читать на русском

Пожежа несподівано спалахнула біля оглядових ям резервуарів з бензином

Читать на русском
ОККО
Чоловік вимагає від ОККО компенсацію, оскільки отримав значні опіки під час гасіння пожежі

Пожежа несподівано спалахнула біля оглядових ям резервуарів з бензином

Чоловік заїхав на АЗС ОККО для заправки свого автомобіля. Однак під час розмови з оператором спалахнула пожежа. Він значно постраждав під час намагання загасити вогонь, отримав опіки та вимагає компенсацію. Про це йдеться у рішенні Шевченківського районного суду Львова, опублікованого 5 вересня 2019 року. 

28 серпня 2012 року близько 02:30 чоловік приїхав на АЗС «ОККО-НАФТОПРОДУКТ» для заправки автомобіля. На зміні перебувала його знайома, оператор, з якою вони давно не бачились і стояли та розмовляли. Близько 03:00 несподівано біля оглядових ям резервуарів з бензином виникла пожежа. Намагаючись загасити вогонь він сильно постраждав, отримавши значні термічні опіки (75%), що підтверджується випискою із медичної карти. Протягом трьох місяців, а саме до 27 листопада 2012 року, громадянин перебував на безперервному стаціонарному лікуванні, і продовжував лікуватися амбулаторно, що потягло за собою значні матеріальні витрати.

У результаті пожежі на АЗС ОККО чоловіку встановили інвалідність 1 групи, що підтверджується посвідченням від 20 лютого 2013 року та позбавлений будь-якої можливості працювати. Він вважає, що приватне підприємство «ОККО-НАФТОПРОДУКТ» повинно відшкодувати йому заробіток виходячи з розміру мінімальної заробітної плати.

Операторка працювала на АЗС ПП «ОККО-НАФТОПРОДУКТ» з 2007 року по 2012 рік. До її обов'язків входило обслуговування клієнтів-покупців, звітність за роботу АЗС під час зміни, прийом товару - нафтопродуктів. 21 серпня 2012 року о 19:00 вона заступила на нічну зміну, на якій мала працювати до 07:00 22 серпня 2012 року. Крім неї, на зміні працював молодший оператор.

"22 серпня 2012 року близько 03.00 на АЗС, де вона працювала, сталась пожежа, внаслідок якої постраждав чоловік (отримав термічні опіки). На пожежу викликали бригаду пожежників та швидку допомогу, яка госпіталізувала потерпілого, а пожежу ліквідували до приїзду пожежників за допомогою вогнегасника. Про факт пожежі вона повідомила своє керівництво і на АЗС приїхали директор ЗРВ ПП «ОККО-НАФТОПРОДУКТ» та територіальний менеджер. Директор ЗРВ ПП «ОККО-НАФТОПРОДУКТ» відразу покликав її в службове приміщення АЗС і розпитав про подію, а надалі під погрозами порушення кримінальної справи щодо неї примусив написати неправдиві пояснення на ім'я інженера охорони праці ПП «ОККО-НАФТОПРОДУКТ» про начебто її та постраждалого від пожежі громадянина наміри викрасти бензин і виникнення пожежі саме у зв'язку з цим. При цьому він повідомляв, що потерпілий не виживе, оскільки отримав значні термічні опіки, і так як вона є відповідальною за техніку безпеки відвідувачів на заправці, то відносно неї порушать кримінальну справу за вбивство і її ув'язнять, а у неї мала дитина і дитину віддадуть у дитячий притулок, а якщо вона напише такі пояснення, то можна все «спихнути» на громадянина, який і так помре, і тоді їй нічого не буде. Просила вжити заходи до директора, який під тиском змусив її написати неправдиві пояснення та оговорити і себе й іншу особу", - вказується у матеріалах справи. 

Що вирішив суд?

Суд частково задовольнив позов чоловіка. З приватного підприємства «ОККО-НАФТОПРОДУКТ» на його користь стягнуть матеріальну шкоду, отриману внаслідок пожежі, яка сталась на АЗС, та завдану каліцтвом, у вигляді мінімальної заробітної плати з дня отримання ушкоджень та до досягнення ним пенсійного віку, що станом на 31 серпня 2018 року становить 133 625 гривень. Також стягнуть 43 218 гривень витрат, пов'язаних з лікуванням та реабілітацією, а також 348 024 гривень у відшкодування моральної шкоди.

"Зі змісту постанови про закриття кримінального провадження від 14 червня 2014 року не вбачається наявність в діях чоловіка умислу заподіяти шкоду чи настання шкідливого результату. Враховуючи, що відповідачем не доведено наявність умислу потерпілого або наявність непереборної сили, тому на ньому, як на володільцю джерела підвищеної небезпеки, лежить обов'язок з відшкодування шкоди незалежно від його вини, без врахування вини потерпілого", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.