МВФ і Україна досягли угоди переглянути програму EFF: йдеться про 800 мільйонів доларів

Читать на русском

МВФ і Україна збираються переглянути угоду, Україна зможе отримати більше фінансової допомоги

Читать на русском
Україна отримає можливість на збільшення допомоги від МВФ
МВФ

МВФ і Україна збираються переглянути угоду, Україна зможе отримати більше фінансової допомоги

Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) і влада України досягли угоди на рівні персоналу (SLA). Йдеться про оновлений перелік економічної та фінансової політик для третього перегляду чотирирічної програми розширеного фінансування EFF. Таким чином, з'явиться можливість виділити Україні близько 880 мільйонів доларів. Як передає Інтерфакс, про це 23 лютого повідомив голова місії Фонду Гевін Грей.

За його словами, угода підлягає затвердженню Радою директорів МВФ. Очікується, що документ у Фонді розглянуть вже найближчими тижнями. У МВФ додали, що з урахуванням виконання всіх чотирьох структурних маяків і всіх кількісних критеріїв ефективності, окрім одного (невелике недоотримання податкових надходжень через блокаду кордону), співробітники оцінюють програму як таку, що загалом відповідає графіку. У разі, якщо Рада директорів МВФ схвалить угоду, Україна зможе отримати близько 880 мільйонів фінансової допомоги. 

Голова місії МВФ Гевін Грей зазначив, що наслідки повномасштабної війни в Україні продовжують наростати. Остання швидка оцінка збитків оцінила потреби у відновленні на 486 мільярдів доларів. Для порівняння, минулого року це було 411 мільярдів доларів. При цьому підтримання макроекономічної та фінансової стабільності владою разом зі значним зовнішнім фінансуванням забезпечило більш сильне, ніж очікувалося, відновлення економіки 2023 року: зростання оцінили в 5%.

"Однак війна і затримки в зовнішньому фінансуванні підривають упевненість, і очікується, що 2024 року зростання знизиться до 3-4%", - підкреслив Гевін Грей. 

Водночас голова місії МВФ зауважив, що необхідно також відстежувати фіскальні ризики. Зокрема, з боку державних підприємств. Це потрібно, пояснив Грей, для того, щоб забезпечити правильне витрачання державних ресурсів і збереження прийнятного рівня боргу. При цьому Міністерство фінансів має відігравати ключову роль контролера.

"Необхідно посилити нагляд за програмою субсидованого кредитування 5-7-9, щоб підвищити її адресність з огляду на обмежені бюджетні ресурси та знизити ризики фінансового сектору. Ефективна реалізація нещодавно затвердженого закону про корпоративне управління матиме важливе значення для зміцнення сектору держкомпаній", - зазначив представник Фонду.

У МВФ вважають, що Україні потрібна своєчасна підтримка від США   

Речниця МВФ зазначила, що за оцінками глобального кредитора Україні в 2024 році знадобиться близько 42 мільярдів доларів фінансування. Це включно з офіційною донорською підтримкою в близько 31,9 мільярда доларів. У Міжнародному валютному фонді заявили, що Україна потребує своєчасної допомоги від США та інших "донорів", щоб забезпечити фінансову життєздатність країни в третій рік повномасштабної війни.   

Слід зазначити, що чотирирічну програму EFF для України з доступом до фінансування у обсязі близько 15,6 мільярда доларів було схвалено 31 березня 2023 року. Ця допомога стала частиною пакета другої міжнародної підтримки для України, який наразі становить близько 122 мільярдів доларів.

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.