На жінку шляхом перевипуску SIM-карти Водафон оформили шість кредитів, заборгованість за ними складає 231 622 гривень - на чий бік став суд

Читать на русском

Жінка звернулася до поліції із заявою про шахрайські дії

Читать на русском
Водафон
Шахраї перевипустили SIM-карту Водафон та оформили на жінку шість кредитів

Жінка звернулася до поліції із заявою про шахрайські дії

У жінки номер телефону оператора Водафон був поза межами досяжності. Згодом вона отримала дзвінок щодо оформлення нею кредитів. Їй повідомили, що на неї оформлено шість кредитів. Заборгованість станом на квітень 2022 року становить 231 622 гривень. 

Як йдеться у рішенні Пирятинського районного суду Полтавської області, жінка помітила, що її номер мобільного телефону оператора стільникового зв'язку "Водафон" відключений, а саме був поза межами досяжності, протягом наступного дня теж не працював. Вона думала, що зв'язку немає через технічні причини оператора, проте пізніше дізналася, що будь-яких заборон по номеру немає та їй потрібно придбати відновлювальну картку та зробити декілька операцій.

Пізніше на номер жінки зателефонував невідомий чоловік та поцікавився щодо оформлення нею кредитів. Вона повідомила, що нічого не укладала, вважаючи, що помилилися номером, тоді їй повідомили, що на її ім'я оформили шість кредитів. Це зробили невстановлені особи завдяки перевипуску картку її мобільного зв'язку "Водафон"

Жінка звернулася до поліції із заявою про шахрайські дії. За вказаним фактом внесли відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрили кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 Кримінального кодексу України. Її визнали потерпілою.

Розгляд справи 

Суд з'ясував, що 15.09.2019 року жінка уклала кредитний договір з однією з компаній миттєвого кредитування. Сума кредиту по договору становить 3 400 гривень на строк до 30.09.2019 року. Сума заборгованості станом на квітень 2022 року становить 231 622 гривень.

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Її доводи про те, що вона кредитний договір не підписувала не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи, а тому вимоги про визнання його неукладеним є необґрунтованими не підлягають задоволенню.

"Відповідно до наданої інформації поліцією, кримінальне провадження закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України - встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення. При цьому, позивачка власноруч написала до поліції заяву про закриття даного кримінального провадження оскільки претензій вона не має та потерпілою себе не рахує. Суд вважає, що тим самим вона визнала те, що нею було укладено кредитний договір. Отже, надані докази не підтверджують факт використання третіми особами шахрайським способом персональних даних позивачки без її згоди для оформлення кредиту", - наголосили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.