Нафтогаз, Укрзалізниця, Метінвест стали зірками Уолл Стріт

Цінні папери українських підприємств сягали доходності до 73%

Нафтогаз, Укрзалізниця, Метінвест
Нафтогаз, Укрзалізниця, Метінвест

Після того, як 22 серпня Bloomberg оприлюднив дохідності, які отримали інвестори фонду Arkaim Advisers по українських корпоративних облігаціях, увага всього фінансового світу виявилась прикутою до України. 

Компанія Arkaim Advisers має заборгованість державних компаній «Нафтогаз» та «Укрзалізниця», а також гірничодобувної компанії «Метінвест». Ці компанії запропонували одні з найвищих показників прибутковості на ринках, що розвиваються, у 2024 році — близько 73%, 52% і 19% відповідно, тоді як середній показник для сміттєвих аналогів становить 9,4%, показують дані Bloomberg

«У цих хлопців є активи за межами України, які справді можуть підтримати бізнес і у разі дефолту забезпечити нам достатньо коштів для відновлення, щоб ми відчували себе у безпеці», — заявив в інтерв'ю директор з інвестицій Дмітрій Грико.

Як зазначає Bloomberg, "Нафтогаз" реструктурував свої борги та нещодавно отримав кошти від Європейського банку реконструкції та розвитку. «Метінвест» використав вільні гроші для викупу облігацій, коли це було можливо, заслуживши прихильність інвесторів, тоді як «Укрзалізниця» залишається в угоді про мораторій на платежі до січня 2025 року. 

“Україна у липні досягла принципової домовленості з деякими зі своїх кредиторів щодо реструктуризації понад $20 млрд міжнародного боргу. Цей крок допоможе країні фінансувати її боротьбу із Росією”, - зазначає Bloomberg.

А що з українським фондовим ринком?

“З одної сторони це добре, що хтось там, за океаном, крізь дим і вибухи розгледів в нас потенціал і вірить, що ми вистоїмо і піднімемося. Але, як завжди, є нюанс… Такі високі відсотки — це не показник довіри до наших компаній, а ціна за ризик, яку ми платимо. І платимо не своїм, а чужим. Уявіть собі, що ви берете кредит під 73% річних. Круто? Ні, це фінансове самогубство. Але саме такі відсотки наші компанії зараз платять іноземним інвесторам. Гроші, які могли б працювати на нашу економіку, йдуть в кишені закордонних фондів”, - зазначив економіст Андрій Длигач.

На його думку, без цих інвестицій українські компанії могли б опинитися в ще гіршій ситуації. Це як рятівний круг для потопаючого за мільйон доларів — дорогий, але необхідний.

“Але питання в тому — чому цим займаються іноземці, а не ми самі? Де наші українські фонди? Чому ми дозволяємо заробляти на нашому потенціалі іншим, замість того, щоб робити це самим? Куди подівся український фондовий ринок? Так, він завжди був ущербний, але все ж таки… Нам терміново необхідно створити умови, щоб українці теж могли вільно інвестувати у вітчизняні компанії. Щоб ті шалені відсотки, які ми зараз платимо чужим, залишалися в країні і працювали на нашу економіку”, - зазначив Андрій Длигач.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube