Обвал світових цін на нафту: що сталося та як вплине на ціни на пальне в Україні

Читать на русском

Що відбувається зі світовими цінами на нафту

Читать на русском
Експерти пояснили, що як змінилися світові ціни на нафту та чому
Бензин, нафта

Що відбувається зі світовими цінами на нафту

Економічне зростання в Китаї не виправдало очікування попри те, що саме ця країна є другим найбільшим споживачем нафти у світі. У результаті з'явилися побоювання щодо того, яким у майбутньому буде попит.   

Як передає видання Reuters, ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 52 центи. Тобто, до 77,77 долара за барель. При цьому ф'ючерси на американську нафту WTI подешевшали на 56 центів: до 71,85 долара за барель.     

"Нафта марки Brent трохи зросла у вівторок, в той час, як WTI впала, оскільки інвестори побачили ослаблення фундаментальних показників в США, але триваючі морські та повітряні конфлікти в Червоному морі посилили побоювання, що танкерам доведеться змінювати маршрути, щоб уникнути цього району, що збільшує витрати і час на доставку", - підкреслили експерти.     

Зазначається, що пропускна здатність нафтопереробних заводів у Китаї минулого року зросла на 9,3%, якщо порівнювати з 2022 роком. Це говорить про те, що в країні зростає попит на нафту. Хоч і темпи зростання не такі, як очікували аналітики. 

"Показник економічного зростання Китаю не усуває зустрічних вітрів щодо попиту на сиру нафту, перспективи КНР на 2024 і 2025 роки все ще залишаються похмурими. Попри нерівномірне відновлення, попит на нафту з боку Китаю був стійким і, ймовірно, цьогоріч досягне рекордних рівнів", - зауважила старша ринкова аналітикиня Phillip Nova Пріянка Сачдева.

Як світові ціни на нафту вплинули на вартість пального в Україні?

Чимало експертів прогнозувало, що після падіння світових цін на нафту в Україні стануть дешевше бензин та дизельне пальне. Проте станом на початок 2024 року вартість пального в Україні лишилася незмінною: зараз ціни на АЗС коливаються в межах 55 гривень за літр. Водночас економіст Олексій Дугов вважає, що зниження цін все ж відбулося (хоча і не дуже суттєве). Експерт зазначив, що ще більше зменшити вартість пального не дозволяє подорожчання долара відносно гривні та вартість перевезень автоцистернами з Європи, яка постійно зростає, зокрема і через простої на кордонах.   

"На світових ринках нафта подешевшала на 10%, в нас – на 7-8%. Тобто, реально лишився оцей запас – 2-3%, який має подешевшати, я думаю, протягом двох-трьох тижнів. Це іде мова максимум про одну-дві гривні", - пояснив експерт.   

Зазначається, що найближчим часом вартість пального лишатиметься стабільною. Тобто, в межах 55 гривень за літр бензину. Експерти зауважили, що передумов на суттєві коливання цін на чорне золото немає. Водночас несуттєві зміни можуть статися навесні, коли традиційно зростає попит.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.