Пенсія держслужбовця на сьогодні призначається у розмірі 60% від його зарплати
Пенсійні виплати держслужбовцям за останні десять років до 2023 року не індексувалися та не підвищувалися жодного разу. У липні минулого року вперше провели індексацію пенсій держслужбовців, як і всім, на 19%. Чим відрізняються пенсії держслужбовців від звичайних і чи будуть зміни в їх нарахуванні цього року, розповів Фактам ICTV експерт з пенсійної справи.
За словами експерта Сергія Коробкина, пенсія держслужбовця на сьогодні призначається у розмірі 60% від його зарплати.
«Але є нюанс – у нас законодавство постійно змінюється. І виходить, що держслужбовці, які пішли на пенсію до 2012 року, отримують одні виплати, після 2015 року – інші, а ті, що вийшли на заслужений відпочинок між цими роками – мають третій розмір пенсії», – пояснює Сергій Коробкін.
Раніше пенсії держслужбовцям призначалися до 90% від зарплати та при цьому не обмежувалися. Тобто виплати могли бути й вищими за 20 тис. грн, а зараз є обмеження – не більше 10 прожиткових мінімумів.
У 2015 році було проведено реформу, і пенсії для більшості майбутніх держслужбовців скасували в принципі. Тобто зараз пенсійні виплати державним службовцям призначаються вже загалом.
Пенсійні виплати держслужбовцям за останні 10 років до 2023 року не індексувалися та не підвищувалися жодного разу, повідомив Коробкин. Тобто якщо раніше за законом держслужбовцям підвищували оклади, то й пенсії автоматично збільшувалися.
У липні 2023 року вперше провели індексацію пенсій держслужбовців, як і всім, на 19%. Але держслужбовцям та науковцям індексацію було проведено із запізненням – 1 липня, а не з 1 березня, як усім іншим пенсіонерам.
«Але що буде цього року, наразі невідомо. Тобто теоретично, за законом, усі пенсії мають бути проіндексовані. Але остаточне слово за Кабінетом міністрів», – зазначив експерт.
Тим держслужбовцям, хто вже пішов на пенсію, вона призначається у розмірі від 60 до 90% від зарплати. 90% тим, хто давно пішов, а 60% – тим, хто пішов нещодавно. А в майбутньому вже майже нікому не призначатимуть таких виплат.
«Для прикладу, звичайні пенсії за віком призначаються так – скільки в людини стажу, такий відсоток від зарплати. Тобто, якщо у вас 30 років загального стажу, то пенсія становитиме 30% від вашої зарплати», – пояснив Коробкин.
Тим службовцям, які ще встигають застрибнути в останній вагон затяжного перехідного періоду, призначать виплати у розмірі 60% від зарплати. Тобто для отримання такої пенсії звичайній людині треба було б відпрацювати 60 років і ще отримувати при цьому високу зарплату, резюмував експерт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.