Працівники ДТЕК у Дніпрі перевірили лічильник без присутності власника та виставили рахунок 24 360 гривень - що вирішив суд

Читать на русском

Чоловік вказує, що прилад обліку знаходився у боксі, доступу до якого у нього не було, візуально прилад обліку не є пошкодженим

Читать на русском
ДТЕК
ДТЕК донарахував чоловіку за світло 24 360 гривень

Чоловік вказує, що прилад обліку знаходився у боксі, доступу до якого у нього не було, візуально прилад обліку не є пошкодженим

Працівники ДТЕК за відсутності власника будинку склали акти про порушення та донарахували за світло 24 360 гривень. Він вважає такі дії компанії незаконними, оскільки не був присутній при перевірці. Про це йдеться у рішенні Бабушкінського районного суду Дніпропетровська (юридична назва суду), опублікованому 27 березня 2023 року. 

1 грудня 2021 року за відсутності чоловіка працівники ДТЕК склали акт про порушення, згідно з яким виявлено ознаки втручання в параметри засобу комерційного обліку для зміни його показів шляхом використання постійного магніту. Крім того, зафіксовано пошкодження розрахункового лічильника електричної енергії, лічильний механізм змінив своє розташування відносно свого первинного розташування. На цій підставі прийняли рішення про нарахування вартості необлікованої електричної енергії в сумі 24 360 гривень. Він вважає нарахування незаконними, оскільки не був присутній при перевірці. Прилад обліку знаходився у боксі, доступу до якого у нього не було, візуально прилад обліку не є пошкодженим. В період з 01.12.2021 до 18.12.2021 було встановлено дублюючий прилад обліку, показання якого компанія не врахувала.

"У будинку чоловіка встановлено прилад обліку електричної енергії. 01.12.2021 року він не допустив працівників до перевірки. Одночасно у нього помітили вплив на прилад обліку дії магніту. Прилад обліку не мав встановленого індикатора впливу постійного магнітного поля. Для встановлення виявленого порушення законодавством не передбачено проведення експертизи приладу обліку. Дії працівників були правомірними", - заявили у ДТЕК. 

Яким було рішення суду? 

Суд задовольнив позов чоловіка. Рішення комісії з розгляду актів про порушення, оформлене протоколом №96/21 від 28.12.2021 року про нарахування вартості необлікованої електроенергії в сумі 24 360 гривень визнали незаконним.

"Висновки відповідача ґрунтуються виключно на припущеннях, дії працівників не відповідали вимогам ПРРЕЕ, обмежили права споживача, не забезпечили об'єктивності. На переконання суду поведінку відповідача можна визначити свавільною. Доводи позивача про невірне визначення кількості днів для розрахунку заборгованості по акту від 01.12.2021 є хибними. Доводи про встановлення на приладі обліку індикатора впливу магнітного поля спростовані актами про встановлення та зняття приладу обліку. Проте вказані доводи, так само як й інші доводи сторін не впливають на вирішення спору", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.