Політична турбулентність в США вплине на український паливний ринок сильніше, ніж підвищення акцизів
На думку засновника логістичної групи "Прайм" Дмитра Леушкіна, акциз на бензин більшість продавців у своїх доходах навіть не помітять. Водночас експерт не виключає різкого зростання цін на паливо за двох умов – зростання світових цін на нафту та девальвації гривні.
"Я не виключаю, що в умовах передвиборчих перегонів у США республіканці можуть спробувати підвищити ціну на нафту і паливо, щоб викликати невдоволення американців. У Сполучених Штатах саме ціна бензину є тим показником, до змін якого населення особливо сприйнятливе", — підкреслив зв’язок виборів у США та можливого зростання цін на нафту Дмитро Леушкін.
На думку експерта, підвищення акцизів на пальне не вплине на ціни на АЗС. Причина цього – висока маржа до 15 гривень на літрі, що дозволяє в ідеалі навіть не підвищувати ціну, а просто відмовитись від частини надприбутку.
Поки що ж в Україні спостерігається навіть деякий надлишок палива, що спонукає продавців обіцяти покупцям знижки до 10%. Це також утримує ціну на бензин та дизель. Зазначимо, що, за даними сайту Мінфін, нафта марки Brent з початку року подорожчала з 76 до 85 доларів за барель.
В Україні згідно з найсвіжішими даними ПФУ середня зарплата по країні складає 15 434 гривень (або 12 424 грн чистими). Таким чином, середньостатистичний українець на свою зарплату може заправитися на 209 літрів (останнє місце серед 43 країн рейтингу). Рік тому цей показник був на 32 літри більше (241 літр). Так виглядав «Індекс бензину» в Україні в останні роки:
"Найгірші європейські країни рейтингу — Молдова (430 літрів), Албанія (338 літрів) та власне Україна (209 літрів)", - акцентують аналітики.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.