Реформа місцевого самоврядування: уряд схвалив Дорожню карту децентралізації

Читать на русском

Уряд затвердив Дорожню карту децентралізації, яка визначає подальші кроки реформи місцевого самоврядування й територіальної організації влади в Україні на 2024 -2027 роки

Читать на русском
Реформи, місцеве самоврядування
В Кабміні затвердили Дорожню карту децентралізації

Уряд затвердив Дорожню карту децентралізації, яка визначає подальші кроки реформи місцевого самоврядування й територіальної організації влади в Україні на 2024 -2027 роки

В Кабміні затвердили Дорожню карту децентралізації. Про це 26 березня повідомили у Міністерстві інфраструктури. У відомстві додали, що планом заходів було визначено ключові кроки для становлення спроможних громад.

Повідомляється, що команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, яка працювала над Дорожньою картою, вперше презентувала документ в листопаді 2023 року. До обговорення було залучено широке коло експертів, міжнародних партнерів, представників асоціацій органів місцевого самоврядування – для врахування всіх позицій.

За словами міністра Олександра Кубракова, реформа децентралізації дала поштовх до формування ефективного та найбільш наближеного до людини інституту влади в демократичному суспільстві — місцевого самоврядування.

"Останні два роки Україна стикається з найбільшими у своїй історії викликами й українські територіальні громади довели свою ефективність і стійкість. Тому навіть під час повномасштабної війни децентралізація залишається дуже важливою. Одним з наших пріоритетів є продовження та поглиблення реформи", — наголосив посадовець.

У Мінінфраструктури додали, що планом заходів було визначено ключові кроки для становлення спроможних громад, зокрема:

  • зміна законодавства (законопроєкти щодо удосконалення регулювання механізму затвердження територій територіальних громад і визначення їх адмінцентрів; про особливості відновлення публічної влади на деокупованих територіях; про розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування і органами виконавчої влади; щодо удосконалення законодавчих інструментів консультацій органів державної влади з асоціаціями органів місцевого самоврядування; про місцеву статистику та ін);
  • підвищення інституційної та фінансової спроможності органів місцевого самоврядування;
  • розбудова місцевої демократії та широке залучення жителів до прийняття управлінських рішень на місцях.

Що відомо про децентралізацію

Реформа децентралізації почалась у квітні 2014 року. Тоді Кабінет міністрів схвалив план впровадження реформи децентралізації.

28 грудня 2014 року було внесено зміни до Податкового та Бюджетного кодексів, згідно з якими об'єднані територіальні громади утворені відповідно до перспективних планів отримували б такі самі повноваження та фінансові ресурси, що і міста обласного значення.

8 червня 2021 року посли держав "Групи семи" підтримали реформу децентралізації в Україні та дали п'ять рекомендацій щодо неї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.