Резерв+: В Міноборони розповіли, хто створив та оплатив застосунок

У Міноборони запевняють, що команда міністерства цифрової трансформації України у розробці мобільного застосунку "Резерв+" участі не брала

Міноборони
Кошти державного бюджету України на створення мобільного застосунку "Резерв+" не витрачались - Міноборони

Розробка мобільного застосунку "Резерв+" обійшлась у 3,4 мільйона гривень. На це використали кошти від донорів, а не з державного бюджету. Його створювали фахівці Міністерства оборони України. Про це йдеться у відповіді відомства на запит Інформатора.

У Міноборони вказують, що кошти державного бюджету України на створення мобільного застосунку "Резерв+" не витрачались. Однак вони передбачені, про яку саме суму йдеться не зазначається. 

"Мобільний застосунок "Резерв+" створювався силами фахівців Міністерства оборони України та у тому числі шляхом безповоротної фінансової допомоги (у вигляді благодійної пожертви), яка станом на цей час становить 3,4 мільйона гривень. Разом з тим, кошти державного бюджету України на створення мобільного застосунку "Резерв+" не витрачались. При цьому, державним бюджетом України передбачені кошти для забезпечення функціонування цього застосунку. Крім того, інформуємо, що команда Міністерства цифрової трансформації України у розробці мобільного застосунку "Резерв+" участі не брала", - повідомив на запит Інформатора начальник Управління інформаційних технологій Міноборони, майор Олег Берестовий. 

Про застосунок Резерв+

Міноборони запустило мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів. З 18 травня всі військовозобов'язані віком 18-60 років протягом 60 днів — до 16 липня включно, повинні оновити свої облікові дані: телефон, фактичне місце проживання та електронну адресу (за наявності). Під час оновлення даних направлення на ВЛК видаватися не буде. Таке направлення може бути виписане у разі потреби згодом.

Оновити дані можна будь-яким із наступних зручних для вас способів. Онлайн - через застосунок Резерв+. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. Резерв+ надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі Оберіг. Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру Оберіг щодо себе. Також оновити дані можна офлайн у Територіальних центрах комплектування або Центрах надання адміністративних послуг, які діють по всій країні. Якщо ви будете оновлювати дані через ТЦК, окрім самого витягу з реєстру, ви також отримаєте відповідну відмітку у військовий квиток.

З 18 червня у застосунку Резерв+ також з'явиться QR-код, відсканувавши який відповідні представники влади зможуть миттєво отримати інформацію про ваш статус як військовозобовʼязаного, призовника або резервіста. Загалом через застосунок Резерв+ свої дані оновили станом на 27 травня понад 1,1 мільйона військовозобов’язаних. Водночас через ЦНАП — майже 55 тисяч, а через ТЦК — близько 38 тисяч громадян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube