Робота на півставки: який стаж у підсумку зарахують до пенсії

Читать на русском

Під час дії військового стану деяких людей перевели з повної на неповну ставку на роботі, тому виникає питання, який в такому випадку нараховується стаж для пенсії

Читать на русском
Пенсія, стаж
Нарахування страхового стажу залежить від внесків роботодавця

Під час дії військового стану деяких людей перевели з повної на неповну ставку на роботі, тому виникає питання, який в такому випадку нараховується стаж для пенсії

Для Пенсійного фонду не принципово, як особа працює. Головне, щоб українець отримував зарплату не меншу від мінімалки, аби роботодавець вносив за нього щомісячний мінімальний страховий внесок. Про це 19 лютого пише видання «На пенсії».

В ПФУ пояснили, якщо зарплата менша від мінімальної і відповідно ЄСВ менше від мінімального страхового внеску, то стаж нарахують пропорційно до сплаченої суми.

«Наприклад, якщо у людини була ставка 16 тисяч гривень, але її перевели на пів ставки, тобто на 8 тисяч гривень, її ЄСВ все одно буде вищим мінімуму, тому що зарплата більша за мінімалку. А якщо сума становить, наприклад половину від мінімалки, то за два місяці працівнику нарахують один місяць стажу», - розповіли фахівці.

Тобто, якщо роботодавець сплачував за працівника повний внесок, то й стаж буде зараховано у повному обсязі. Календарно – незалежно від того, скільки часу людина фактично відпрацювала.

На яку пенсію можуть розраховувати українці без страхового стажу

Українці, які не накопичили страховий стаж або ж він недостатній, можуть розраховувати на соціальну допомогу. Її розмір становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (2 361 гривні), і середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не більше за 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3 028 гривень). Однак важливо враховувати ще один момент. 

Наявність страхового стажу – обов'язкова умова виходу пенсію після досягнення пенсійного віку. Це роки, протягом яких роботодавець робив за працівника страхові внески. Якщо йдеться про ФОП, вони мають самостійно сплачувати податки. Літні громадяни без страхового стажу можуть претендувати на соціальну допомогу - пенсією за віком. За наявності 15 років стажу українець може оформити допомогу, звернувшись до органів соціального захисту за місцем фактичного проживання чи реєстрації. 

Дмитро Рюмшин, командир 47-ї окремої механізованої бригади, відзначив зміну тактики російських сил. Тепер вони використовують штурмові групи, що оперують після авіаційних ударів, відмінно від масових наступів. Як вважає Сергій Кузан, голова "Українського центру безпеки та співпраці", ці зміни можуть вплинути на ситуацію у місті Авдіївка. Отримайте більше деталей у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.