Румунія допоможе Україні запустити 5G: Мінцифри підписало нову угоду

Читать на русском

У Мінцифри підписали нову угоду з Румунією щодо розвитку інтернет-комунікацій

Читать на русском
Румунія буде допомагати України у запровадженні 5G-мережі
5G

У Мінцифри підписали нову угоду з Румунією щодо розвитку інтернет-комунікацій

Україна та Румунія підписали угоду про співпрацю. Йдеться про розвиток електронних комунікацій та співпрацю у сфері цифровізації й кіберзахисту. Договір був підписаний очільниками профільних міністерств (Україну представив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров). Стало відомо, що передбачає ця домовленість. Зокрема, йдеться про мережу 5G.

Такою інформацією поділилися в пресслужбі Міністерства цифрової трансформації України. Зазначається, що завдяки новій угоді буде можливість обміну досвідом між українськими та румунськими спеціалістами. Крім того, будуть впроваджуватися спільні проєкти України та Румунії для розвитку телеком-інфраструктури, цифровізації й кіберзахисту. 

У Мінцифри зазначили, що угода передбачає домовленість:

  • відновлювати та модернізувати цифрову інфраструктуру, яка постраждала внаслідок російської агресії; підвищувати стійкість та захищеність інформаційно-комунікаційних технологій;
  • посилювати кіберзахист національних мереж та цифрової інфраструктури; розвивати хмарну інфраструктуру для державних електронних сервісів;
  • запустити технології 5G в Україні й розвивати 5G-коридори між кордонами України та Румунії. 

"Також угода дасть змогу Україні брати участь у програмах фінансової підтримки Європейського Союзу", - підкреслили в Міністерстві цифрової трансформації.

Слід зазначити, що в жовтні минулого року Міністерство цифрової трансформації України підписало меморандум про співпрацю з Міністерством транспорту Латвії. Ця домовленість також передбачала роботу над упровадженням 5G в Україні. Зокрема, йшлося про підтримку мобільних операторів та відновлення широкосмугового інтернету.

Що таке мережа 5G?   

Про запровадження 5G-покриття в Україні говорять давно. Ця мережа здатна передавати дані в сто разів швидше, якщо порівнювати з роботою мережі 4G. Максимальна теоретична швидкість в такій мережі може становити близько 20 гігабайтів на секунду. При цьому в умовах реального світу швидкість таких мереж коливається в межах від 50 мегабайтів до 3 гігабайтів на секунду. 

Коли в Україні буде 5G?

Раніше висловив свою думку експерт телекомунікаційного ринку Роман Хіміч. За його словами, в українських операторів поки що немає мотивації інвестувати в мережу п'ятого покоління. Роман Хіміч переконаний, що наші оператори можуть швидко запустити технології мережі 5G, але це залежить від багатьох обставин. Зокрема, йдеться про вартість відповідної ліцензії.   

"У операторів немає, за великим рахунком, вибору. Вони мусять йти за прогресом. Але нинішні технології 4G українських операторів задовольняють, гадаю, на 99 відсотків. В них немає мотивації зараз інвестувати ще й в п'яте покоління, оскільки доведеться розгортати ще одну мережу поруч з існуючими", - додав експерт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.