Telegram, Viber, WhatsApp: дослідження показало, звідки держслужбовці отримують новини про події в Україні

Під час дослідження було опитано 33 671 держслужбовців з усіх регіонів України

Соцмережі, держслужбовці
Більшість держслужбовців отримують новини з месенджерів

Більшість держслужбовців отримують новини про події в Україні із каналів та груп у месенджерах. Такі висновки зробили у Національному агентстві з питань державної служби після проведеного соціологічного дослідження. Які саме канали інформації найбільш популярні серед держслужбовців?

НАДС оприлюднили результати соціологічного дослідження щодо громадянської (політичної) освіти публічних службовців, яке було проведене у жовтні 2023 року. Під час дослідження було опитано 33 671 держслужбовців з усіх регіонів України. Серед іншого, публічні службовці мали можливість повідомити, з яких саме джерел вони отримують інформацію про події в країні.

Згідно з отриманими результатами, найбільш поширеними джерелами отримання інформації про суспільно-політичні події в Україні публічні службовці назвали наступні:

  • канали та групи в месенджерах (Telegram, Viber, WhatsApp тощо) – 54,3%
  • українські телеканали – 50,1%
  • українські новинні Інтернет-портали та сайти – 46,5%
  • соціальні мережі (Facebook, Twitter (Х), Instagram тощо) – 35,8%
  • зарубіжні новинні Інтернет-портали та сайти – 14,1%
  • інформація, отримана від найближчого оточення (родичі, друзі, колеги) – 12,1%
  • радіо – 6,7%
  • зарубіжні (іншомовні) телеканали – 6,5%
  • загальнонаціональні друковані видання – 2,7%
  • місцеві друковані видання – 1,8%
  • інше – 0,7%

У TikTok посилюють цензуру

Дослідники знайшли нове підтвердження тому, що TikTok посилює цензуру. Соціальна мережа це робить на підтримку Комуністичної партії Китаю. Зокрема, у застосунку менше відображаються дописи на підтримку України.

Про це повідомляє Дослідницький інститут мережевого зараження. Теж саме стосується і відео, де підтримують Ізраїль.

В інституті пояснюють, що аудиторія у Tik-Tok у 2,2 рази менша за аудиторію Instagram, тому і розбіжність між переглядами за гештегами має бути приблизно такою ж. Наприклад, за нейтральними темами на кшталт “Тейлор Свіфт” або GTA 6 дописи набирають у TikTok у 2-3 рази менше. Схожа ситуація з політикою США, зокрема, про Дональда Трампа різниця у переглядах рівно у 2,2 рази.

Є теми, з якими ситуація дещо інші. Наприклад, дописи про уйгурів (етнічна група, яку Китай тримає у таборах), з'являються в Instagram у 10 разів частіше, ніж у китайській соцмережі. Тибет – у 30 разів частіше, а про протести у Гонконзі – у 180 разів.

Водночас гештег StandWithUkraine набрав у TikTok у 12 разів менше переглядів, аніж в Instagram. Тема StandWithIsrael – у 5 разів менше, а проти терористів ХАМАС HamasIsIsis – менше майже у 8 разів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube