Підприємець з Харкова не провів інтернет до шкіл, проте "вивів" через фіктивну фірму понад 700 тисяч гривень з бюджету - яке покарання йому загрожує

Читать на русском

Для виконання договору, підприємець залучив провайдера як субпідрядника, але про свою "схему" відділ освіти він не повідомив

Читать на русском
Інтернет-провайдер
У Харкові підприємець взяв 1 мільйон гривень бюджетних коштів, найняв субпідрядника, якому заплатив лише близько 350 тисяч гривень, а решту вивів через підконтрольну фірму

Для виконання договору, підприємець залучив провайдера як субпідрядника, але про свою "схему" відділ освіти він не повідомив

У Харкові директор підприємства вирішив заробити на проведенні інтернету. Сума угоди склала понад 1 мільйона гривень. Проте він не мав у штаті працівників, які можуть надати відповідні послуги. 

Як розповіли у пресслужбі Харківської обласної прокуратури, наприкінці 2019 року відділ освіти Валківської районної державної адміністрації Харківської області уклав договір з ТОВ щодо проведення інтернету до шкіл району. Сума угоди склала понад 1 мільйона гривень. Проте директор підприємства не мав у штаті працівників, які можуть надати відповідні послуги. Крім того, у нього не було обладнання для належного виконання робіт.

"Щоб таки виконати умови договору, він залучив провайдера як субпідрядника. Але про свою "схему" відділ освіти підприємець не повідомив", - вказали у прокуратурі. 

Провайдер виконав всі необхідні роботи, за що підрядник заплатив йому всього близько 350 тисяч гривень з бюджетних грошей, які він отримав від відділу освіти. Але і на цьому злочинний шлях ділка не закінчився.

Чоловік уклав ще один договір з фірмою, що підконтрольна йому, нібито вони теж виконували послуги з проведення інтернету. Насправді фіктивна компанія нічого не робила. Таким чином, підприємець, не виконавши умов договору, заволодів бюджетними коштами у сумі понад 700 тисяч гривень.

Що загрожує фейковому інтернет-провайдеру? 

Обвинувальний акт стосовно директора харківського підприємства направили до суду. Йому інкримінують: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, службове підроблення та вчинення дій, спрямованих на приховування та маскування незаконного походження майна, а також вчинення правочину з майном, одержаним внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209) Кримінального кодексу України. Максимальна санкція статей передбачає покарання у виді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.