Шахраї придбали SIM-картку Водафон зі старим номером телефона та викрали у чоловіка понад 27 тисяч гривень - чи повернув суд кошти

Чоловік з'ясував, що шахраї заволоділи номером, яким раніше він користувався

Водафон
Шахраї завдяки SIM-карткі Водафон викрали у чоловіка кошти

У чоловіка з банківської картки викрали 20 200 гривень і оформили на нього кредит на 7 тисяч гривень. У Водафон він дізнався, що через декілька місяців після деактивації SIM-картки з його старим номером її запустили до продажу. Аби визнати кредитний договір недійсним йому довелося звертатися до суду.

Як йдеться у рішенні Уманського міськрайонного суду Черкаської області, чоловік дізнався, що до його акаунту онлайн банкінгу "UKSIB online" намагалися увійти сторонні особи, банк не підтвердив операцію. Згодом їм все-таки вдалося вивести на невідому картку суму в розмірі 20 200 гривень.     

Чоловік з'ясував, що шахраї заволоділи номером, яким раніше він користувався. Оператор Водафон вказав, що його номер активували 5 березня 2023 року. У зазначений час SIM-картка знаходилася у планшеті, який перебував у нього.

Шахраї також заблокували планшет. З отриманої відповіді ПрАТ "Водафон", вбачається, що телекомунікаційні послуги по абонентському номеру надавалися анонімно, без реєстрації персональних даних та укладення договору. 22 листопада 2022 року номер деактивували, оскільки закінчився термін його дії (понад рік не поповнювався рахунок), а через декілька місяців SIM-картку з цим номером запустили до продажу.

Також чоловік зрозумів, що окрім крадіжки коштів з картки, на його ім'я оформили кредит на суму 7 тисяч гривень у фінансовій установі. Він звернувся туди листом та повідомив про те, що ніяких кредитних договорів не укладав, а також про заволодіння фінансовим номером мобільного телефону.  

Розгляд справи 

Суд встановив, що чоловік отримав кошти за вказаним кредитним договором саме на належну йому карту. З наданої ним виписки по рахунку видно, що впродовж декількох днів за картою здійснювались видаткові операції, при цьому він не заблокував її.

Яким було рішення суду? 

Чоловіку відмовили у задоволенні позову. Для укладення кредитного договору позичальнику, необхідно мати доступ до телефону, знати номер і пароль для підтвердження ідентифікації у системі BankID та ввести код підписання договору. Таким чином, укладення зазначеного документа іншою особою виключається.

"Виключається те, що третя особа, яка придбала номер телефону, могла знати паролі від інтернет-банкінгу позивача. Суд не  встановив підстав для визнання кредитного договору недійсним", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube