Шахраї використовують скорочені посилання, щоб красти ваші гроші - є легкий спосіб не попастися на гачок

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України попередила, що шахраї використовують скорочені посилання, щоб приховати шкідливі вебсайти або фішингові сторінки

Шахрайство
Шахраї використовують скорочені посилання

В Держспецзв’язку нагадують українцям, що треба завжди перевіряти посилання перед тим, як натискати на нього. Адже зловмисники легко можуть приховати шкідливі вебсайти або фішингові сторінки під короткими URL-адресами, використовуючи популярні сервіси.

В Держспецзв’язку пояснили, щоб перевірити скорочене посилання, потрібно дізнатися повну адресу ресурсу. Це можна зробити за допомогою сервісу Unshorten.it, вставивши скорочене посилання у відповідне поле на вебсайті. У Держспецзв’язку радять переконатися, що домен виглядає надійно.

«Шукайте такі відомі домени, як: bit.ly, goo.gl або ow.ly. Уникайте підозрілих доменів з орфографічними помилками або випадковими символами», — зауважили в організації.

Також варто перевірити репутацію ресурсу, на який можна перейти за посиланням, виконавши пошук в Google за повним посиланням. Також можна пошукати відгуки користувачів або попередження про шкідливі програми.

Можна також перевірити вебсайт за допомогою інструменту онлайн-перевірки безпеки, наприклад, VirusTotal.

Якщо ви встановите розширення браузера, яке сканує скорочені посилання на надійність, наприклад, urlscan.io, воно може попередити вас, перш ніж ви перейдете за підозрілим посиланням.

Не переходьте за скороченими посиланнями з невідомих джерел, наприклад, електронних листів, повідомлень у соціальних мережах або підозрілих вебсайтів.

"Також будьте пильними, якщо щось здається занадто хорошим, щоб бути правдою. Уникайте скорочених посилань, які пропонують безкоштовні подарунки або інші привабливі можливості", - зрекомендують в Держспецзв'язку.


Перевірити скорочене посилання на надійність можна тут, тут і тут. Краще бути обережним та не ризикувати заразити комп’ютер шкідливими програмами, адже внаслідок цього можна втратити важливі дані, зауважили у Держспецзв’язку.

Apple опублікувала нові поради з безпеки, що допоможуть захиститися від кібератаки

У липні компанія Apple оновила документ з безпеки, в якому містяться поради для користувачів iPhone, iPad і Mac щодо розпізнавання та уникнення шахрайських хитрощів, таких як фішингові повідомлення та підроблені дзвінки. Ця інформація слідує за нещодавніми повідомленнями про атаки типу змішинг, націлених на Apple ID, де зловмисники розсилають текстові повідомлення з метою отримати облікові дані користувачів на підробленому сайті iCloud. 

Основне правило звучить стандартно: не спілкуватися з підозрілими особами, не довіряти незнайомим сайтам і не передавати особисті дані, такі як паролі або коди безпеки. Серед порад Apple варто виділити кілька основних: 

  • Використовуйте двофакторну автентифікацію, зберігайте свою контактну інформацію у надійному місці, регулярно оновлюйте її та нікому не повідомляйте. Служба підтримки Apple ніколи не просить цієї інформації.
  • Завантажуйте програмне забезпечення лише з надійних джерел.
  • Не переходьте за підозрілими посиланнями та не відповідайте на підозрілі дзвінки та повідомлення.
  • Якщо отримано підозрілий дзвінок через FaceTime, надішліть знімок екрана з інформацією про дзвінок на адресу reportfacetimefraud@apple.com. Так само слід робити з SMS-повідомленнями, нібито від Apple.
  • Повідомляйте про спам на сайті iCloud.com, me.com або mac.com, проставляючи відповідну позначку. Щоб повідомити про небажане або підозріле повідомлення у додатку «Повідомлення», натисніть під ним кнопку «Повідомити про спам».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube