Шахрайство: користувачам monobank у телеграмі розсилають фейкові повідомлення про обмеження зборів

Читать на русском

Громадянам у месенджері «Телеграм» почали приходити повідомлення нібито від monobank, мають усі ознаки шахрайства

Читать на русском
monobank, шахрайство
Центрі протидії дезінформації попередив про шахрайство щодо карток monobank

Громадянам у месенджері «Телеграм» почали приходити повідомлення нібито від monobank, мають усі ознаки шахрайства

Громадянам у месенджері «Телеграм» почали приходити повідомлення нібито від monobank. Йдеться про встановлені обмеження на «банках», якими клієнти користуються для добровільних переказів коштів на спільні благодійні цілі. Повідомлення мають усі ознаки шахрайства, повідомили 21 березня в Центрі протидії дезінформації.

В Центрі протидії дезінформації звертають увагу українців, що при візуальному оцінюванні повідомлень ніби від monobank стають очевидними певні невідповідності. Справа в тому, що офіційний чатбот згадуваного банку є верифікованим у телеграмі й не використовує в комунікації жодних емодзі.

Шахрайство: користувачам monobank у телеграмі розсилають фейкові повідомлення про обмеження зборів 1

У масовій розсилці адресатам повідомляють, що нібито для скасування згаданих обмежень слід відповісти на дзвінок від співробітників банку.

«Центр закликає у жодному разі не брати слухавку та не передавати свої дані третім особам! Маскуючись під офіційний чатбот банку, шахраї намагаються отримати дані клієнтів для подальших незаконних дій з метою заволодіння коштами», — заявили в Центрі протидії дезінформації.

Шахраї намагалися викрасти всі гроші зі зборів волонтера 

Зловмисники написали волонтеру в Telegram і під виглядом фінансового моніторингу банку нав’язали голосову розмову.

За словами волонтера, він паралельно уточнював у знайомих співробітників банку питання безпеки й дій їх «колег». Волонтер стверджує, що двоє співробітників monobank не змогли відразу дати точну відповідь чи це справді працівники фінмоніторингу, чи це шахраї. Але зрештою техпідтримка все ж допомогла з’ясувати, що відбувається, і блокувала картки.

У цьому відео обговорюється нова ініціатива, згідно з якою чоловіки віком від 18 до 25 років мають пройти військовий вишкіл тривалістю 5 місяців у мирний час та 3 місяці у воєнний період. Ми звернулися до майора запасу та учасника війни, щоб з'ясувати чи буде цього часу достатньо для підготовки людини. Долучайтеся до перегляду, щоб отримати вичерпний коментар Олексія Гетьмана.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.