Енергетики повернули в роботу обладнання, яке 16 липня виходило з ладу на одному з енергооб’єктів, тому аварійні відключення в усіх областях скасовані
17 липня обмеження споживання діють протягом всієї доби, найбільший обсяг - з 11:00 до 22:00. Негода залишила без світла 166 населених пунктів на Закарпатті та Львівщині. Про це 17 липня повідомили в Укренерго.
Енергетики повернули в роботу обладнання, яке 16 липня виходило з ладу на одному з енергооб’єктів. Аварійні відключення в усіх областях скасовані. Наразі діють графіки погодинних відключень.
Сьогодні, 17 липня, обленерго застосовують обмеження споживання протягом всієї доби. За прогнозом, сьогодні спека утримається на максимальній позначці, відповідно – споживання також прогнозується на рекордному рівні, що суттєво перевищує можливості українських електростанцій для його покриття.
Через зростання споживання від спеки чотири черги відключень почнуть діяти з 11:00 до 22:00. З 22:00 до 24:00 будуть діяти три черги.
Значний дефіцит енергії в енергосистемі України – результат 8 російських масованих атак, які ворог здійснив з початку року на об’єкти енергетики. Внаслідок цього країна втратила 9 ГВт виробничої потужності українських електростанцій. Така потужність дорівнює споживанню влітку у пікові години таких європейських країн як Нідерланди, Фінляндія або разом Словаччини та країн Балтії.
“Нагадуємо, що споживачі кожної області, які не належать до переліку об’єктів критичної інфраструктури, розділені на 6 черг (груп). Застосування обмежень до трьох черг означає, що для половини споживачів у кожному регіоні одночасно застосовані погодинні відключення. Якщо застосовано більше трьох черг графіків – обмеження розповсюджуються на більшу кількість споживачів. Інформацію щодо графіків відключень у кожному регіоні дивіться на сайтах обленерго або на їхніх сторінках у соцмережах”, - повідомляє Укренерго.
У Міністерстві енергетики сподіваються, що восени Україна зможе імпортувати більше електроенергії. Про це заявила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук в етері телемарафону Єдині новини, повідомляє видання NV.
«Сподіваємось, що на осінь матимемо збільшені потужності для того, щоб ми могли імпортувати більше електроенергії, тому що це суттєвий інструмент балансування нашої енергосистеми зокрема», - сказала Гринчук.
Україна постійно працює над тим, аби збільшувати технічну можливість імпортувати електроенергію з країн-сусідів. Вона також зауважила, що будь-яке виробництво електроенергії в інших країнах все одно впиратиметься в технічну спроможність пропуску цієї електроенергії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.