Працівники ДТЕК «Київські регіональні електромережі» повідомили, що за заявою чоловіка, який аргументував необхідність відключення електропостачання тим, що не проживає у вказаній квартирі більше як рік, а його колишня дружина не сплачує кошти за використання електроенергії
Працівники ДТЕК припинили енергопостачання до квартири жінки. Це зробили на підставі звернення її колишнього чоловіка, який вирішив морально тиснути на неї. Вона вимагає повернути світло до помешкання. Про це йдеться у рішенні Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, опублікованому 12 липня 2024 року.
Жінка зареєстрована та проживає у квартирі протягом п'яти років. Після розірвання шлюбу, чоловік подав позов до Білоцерківського міськрайонного суду про розподіл спільного майна, у тому числі квартири. Судовий розгляд вказаної справи триває та у зв'язку з цим, 22.02.2021 року Білоцерківським міськрайонним судом накладено арешт на квартиру. Наразі між нею та колишнім чоловіком існують вкрай складні, неприязні відносини. Для морального тиску на неї, громадянин, як власник квартири, звернувся до ДТЕК «Київські регіональні електромережі» із заявою про відключення енергопостачання в даній квартирі, щоб створити нестерпні умови для проживання. Договір про енергопостачання з «ДТЕК Київські регіональні електромережі», був укладений ним одноособово, оскільки не передбачено укладання договору з кожним зі співвласників.
На початку березня 2023 року електропостачання квартири припинили та як пояснили працівники ДТЕК «Київські регіональні електромережі», за заявою чоловіка, який у своїй заяві аргументував необхідність відключення електропостачання тим, що не проживає у вказаній квартирі більше як рік, а жінка не сплачує кошти за використання електроенергії. Її аргументи стосовно того, що вона є законним співвласником даної квартири поряд з ним, зареєстрована та постійно проживає в ній, що на квартиру судом накладено арешт, не переконали працівників ДТЕК «Київські регіональні електромережі» у незаконності їхніх дій.
"Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, єдиним власником квартири є чоловік, який вирішив припинити дію договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії. Сам факт придбання квартири в шлюбі, наразі не надає позивачці права вважатися власником цієї квартири, до державної реєстрації її права власності, на підставі домовленості сторін або за рішенням суду. Без документа що підтверджує право власності чи користування на вказану квартиру, громадянка без згоди власника, актуальна інформація про якого внесена до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно не має права на укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії. Таким чином, під час укладення договору сторони є вільними у виборі умов договору, на власний розсуд та за взаємною згодою визначають умови, порядок розрахунків і платежів, а позовна вимога, щодо зобов'язання укласти договір, не відповідає приписам ст. 5 ЦПК України та способу захисту прав, визначеному законом", - заявили у ДТЕК.
Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Вона не має права на відновлення електрозабезпечення об'єкта та на укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії.
"Відповідно до правовстановлюючих документів об'єкт може бути розділений між декількома особами на правах спільної сумісної власності або на правах спільної часткової власності, та лише після поділу об'єкта, який належить особами на праві спільної часткової власності в натурі, після чого компанія може укласти з такими особами договір. Встановлено, що розподіл електричної енергії у квартирі здійснювався згідно з договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, укладений між відповідачем та третьою особою (чоловіком). Тому, враховуючи вищевикладене та перебування у провадженні Білоцерківського міськрайонного суду Київської області цивільної справи за позовом сторін про поділ спільного сумісного майна подружжя, позивачка - без документа, який підтверджує право власності чи користування на вказану квартиру, без згоди власника, актуальна інформація про якого внесена до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, не має права на відновлення електрозабезпечення об'єкта та на укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії. Даючи оцінку встановленим обставинам та доказам наданим сторонами в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення у повному обсязі", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.