Житель Одещини вимагає ДТЕК зняти арешт з житлового будинку - в чому справа та що вирішив суд

Вказаний об'єкт нерухомості належить його померлому батькові та входить у спадкову масу

ДТЕК
Чоловік не може користуватися житловим будинком через арешт, який наклав ДТЕК через борг

Чоловік звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті батька. Йому повідомили, що видати свідоцтво про право на спадщину неможливо до скасування арешту зі спадкового будинку, який наклав ДТЕК. Про це йдеться у рішенні Овідіопольського районного суду Одеської області, опублікованому 9 липня 2024 року. 

Чоловік просить скасувати арешт, накладений ухвалою суду в рамках цивільного позову ВАТ «ЕК «Одесаобленерго» до громадянина про стягнення боргу від 21.07.2004 року від 21.07.2004 року, на житловий будинок. Вказаний об'єкт нерухомості належить його померлому батькові та входить у спадкову масу.

"Звернувшись до Чорноморської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті батька, нотаріус повідомила чоловіку, що видати свідоцтво про право на спадщину неможливо до скасування арешту зі спадкового будинку", - вказується у матеріалах справи.

У ДТЕК вказують, що померлий 29.10.2021 року спадкодавець був боржником перед ВАТ «ЕК Одесаобленерго» (попередня назва підприємства). Судом було укладено мирову угоду між сторонами, відповідно до якої він сплатив заборгованість в сумі 2 500 гривень та згідно з листом від 06.06.2012 року за № 301 ВАТ «ЕК Одесаобленерго» не заперечувало проти зняття арешту з майна, що належить громадянину.

"Документи судового провадження за спливом строку знищені, тому не можна підтвердити чи накладався арешт з виконання рішення від 20.04.2005 року у справі", - заявили у ДТЕК. 

 Що вирішив суд? 

Позов чоловіка задовольнили. Суд скасував арешт нерухомого майна, накладений ухвалою Овідіопольського райсуду Одеської області від 21.07.2004 року.

"В цьому випадку, суд зауважує, що виконавче провадження по справі не відкривалось, оскільки була укладена та виконана мирова угода між боржником та стягувачем ВАТ «ЕК «Одесаобленерго», який надалі 08.05.2018 року змінив назву на «ДТЕК Одеські електромережі» і саме «ДТЕК Одеські електромережі» повинен відповідати за невиконаний обов'язок з боку ВАТ «ЕК «Одесаобленерго» щодо зняття арешту з майна боржника у разі сплати ним заборгованості та відсутності до нього інших майнових претензій. З матеріалів позову, а саме з інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта від 21.02.2024 року, вбачається існування арешту нерухомого майна, який порушує права позивача на отримання у встановленому порядку спадщини за законом і порушує його право власності на вказане вище нерухоме спадкове майно, яке залишилось після смерті його батька, а тому позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube