Суди скасовують майже всі штрафи від ТЦК: що відбувається

У 88% справ суди скасовують штрафи від ТЦК, найбільше скасувань стосуються порушень, які сталися до вступу в дію змін до законодавства

Штраф
Штрафи від ТЦК

Станом на початок серпня щонайменше 34 справи з вимогою оскаржити штрафи від ТЦК розглянули українські суди. Йдеться про період з моменту введення в дію нових норм щодо порушення правил військового обліку. Про це пише DEV.UA.

Про справи щодо штрафів від ТЦК, які розглядаються в судах надав дані «Опендатабот» після аналізу за допомогою пошуковика по судовому реєстру «Бабуся».

«У більшості з них — а саме в 30 справах — суди ухвалили рішення на користь позивачів та скасували штрафи. У чотирьох справах суди відмовили громадянам та залишили штрафи у силі», - надає дані ресурс.

Найбільше скасувань стосуються порушень, які сталися до вступу в дію змін у законі, прийнятому у травні. Суди враховують, що закон не має зворотної дії — відповідно, не дозволяє покарати за давнє правопорушення за новими правилами.

У 20% штрафи оскаржені через порушення процедури притягнення до відповідальності або відсутність доказів вчинення правопорушення.

Зауважується, що йдеться лише про штрафи за порушення правил військового обліку за змінами у ст 210 КУпАП, що були прийняті у травні 2024 року. За такі порушення можуть оштрафувати від 17 000 грн до 25 000 грн.

Від початку року до виконавчої служби загалом було передано понад 12 000 штрафів за порушення військового обліку від ТЦК та СП. Перевірити інформацію про можливі штрафи від ТЦК можна у «Опендатаботі».

Як про штрафи від ТЦК  дізнатися онлайн на сайті Мін'юста

Якщо ТЦК наклав своєю постановою штраф на особу, яка ухиляється від військового обліку, і ця особа не поспішає добровільно його сплатити, це може загрожувати блокуванням рахунку та подальшим стягнення коштів і майна. Своєчасно дізнатися про штраф, який ТЦК бачить через реєстр “Оберіг” можна через Автоматизовану систему виконавчого провадження. 

Автоматизована система виконавчого провадження - це комп’ютерна програма, що забезпечує збирання, зберігання, облік, пошук, узагальнення, надання відомостей про виконавче провадження, формування Єдиного реєстру боржників та захист від несанкціонованого доступу.

Вільний та безоплатний доступ до інформації автоматизованої системи виконавчого провадження забезпечує Міністерство юстиції України на своєму офіційному веб-сайті за допомогою індивідуального ідентифікатора доступу. Інформація містить відомості і про час її розміщення. 

Пошук інформації через веб-сайт здійснюється за такими параметрами: 

  • прізвище, ім’я, по батькові
  • число, місяць, рік народження боржника - фізичної особи та прізвище, ім’я, по батькові (за його наявності) стягувача - фізичної особи
  • найменування, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань для юридичної особи - боржника та стягувача
  • УНЗР стягувача - фізичної особи, боржника - фізичної особи (за наявності)
    номер виконавчого провадження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube