У абонента Київстар зникла мережа, але після відновлення з його картки списали 35 398 гривень та оформили кредити - яким було рішення суду

Читать на русском

Абонента Київстар вимагають сплатити заборгованість за кредитними договорами, які він не укладав

Читать на русском
Київстар
Абонент Київстару після відновлення мережі дізнався про списання з картки у розмірі 35 398 гривень та оформлені кредити

Абонента Київстар вимагають сплатити заборгованість за кредитними договорами, які він не укладав

У чоловіка на телефоні зникла мережа, після відновлення йому стало відомо про списання з банківської картки 35 398 гривень та оформлені кредити. Він вимагає визнати укладені договори з фінансовими компаніями недійними. Однак доказів щодо блокування SIM-картки громадянин не надав. Про це йдеться у рішенні Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу, опублікованому 17 листопада 2023 року.

У період з 23 серпня 2021 року по 24 серпня 2021 року, на телефоні чоловіка зникла мережа, після відновлення якої, стало відомо про шахрайські операції з коштами на картці ПриватБанку, а саме: 23 серпня 2021 року - збільшено кредитний ліміт до 38 тисяч гривень, знято готівку в банкоматі міста Одеси, зараховано переказ на карту; 24 серпня 2021 року - переказ коштів з карти на іншу, знято готівку в банкоматі міста Одеси, зараховано переказ на картку, придбано товар на суму 35 398 гривень в магазині «Фокстрот», а також придбано продукти та квіти. 26 серпня 2021 року він звернувся до поліції із заявою про вчинення щодо нього кримінального правопорушення, її 15 вересня 2021 року направили до слідчого управління ГУНП в Одеській області. 29 вересня 2021 року відомості за даним фактом внесли до ЄРДР за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.

Також чоловіку стало відомо про укладення з фінансовими установами договорів, за яким його просять сплатити заборгованість. Згідно з відповіддю Київстар від 1 вересня 2022 року, послуги за номером в період з 23 серпня 2021 року по 24 серпня 2021 року надавались анонімно, без укладання письмово договору або реєстрації. Відповідно, немає законних підстав вважати, що саме він був користувачем даного номеру.

Розгляд справи 

Чоловік уклав договори про кредити з чотирма фінкомпаніями на загальну суму 10 250 гривень. Вони підписані електронним підписом або шляхом введення одноразового ідентифікатора. Переказ коштів відбувся на його банківську карту. Його доводи про те, що за номером мобільного телефону, який є фінансовим номером, вказаним у заявках на отримання спірних кредитів було втрачено мережу не знайшли свого підтвердження та спростовуються листом Київстар, з якого видно, що в період з 23 серпня 2021 року по 24 серпня 2021 року на телефон надходили повідомлення.

"Позивач не надав жодних доказів блокування його SIM-картки, а саме: не надав будь-яких копій або заяв звернення до оператора Київстар для відновлення його SIM-картки (мережі), а тому, виходячи з цього, у матеріалах справи відсутнє підтвердження з боку Київстар факту відсутності мережі за SIM-карткою чоловіка", - йдеться у матеріалах справи. 

Рішення суду 

Суд вирішив залишити без задоволення позов чоловіка. Він заявляв, що договори ним не укладалися, а потім, що кошти йому не передавалися і одночасно просив визнати їх недійсним. Але недійсним можна визнати лише укладений договір.

"Суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову чоловіка до відповідачів про визнання недійсними договорів та скасування заборгованості", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.