Клієнтка ПриватБанку через зникнення з кредитки коштів у розмірі 41 932 гривень звернулася до поліції
Жінка недорахувалася на кредитній картці коштів у розмірі 41 932 гривень та звернулася до поліції. Натомість у ПриватБанку кажуть, що клієнтка сама у всьому винна, бо натрапила на шахраїв. Відповідно викрадену суму з рахунку їй не повертатимуть. Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва, опублікованому 14 лютого 2024 року.
23.12.2022 року невідомі особи списали з рахунку жінки у ПриватБанку кошти в загальній сумі 41 932 гривень. Вона звернулася до АТ КБ «ПриватБанк» та поліції, де відомості про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом вчинення кримінального правопорушення.
"Жінка стала жертвою шахраїв, проте сама сприяла перерахуванню коштів за своїми рахунками на рахунки шахраїв, що виключає визнання транзакцій та дій ПриватБанку неправомірними щодо зазначених переказів", - заявили у ПриватБанку.
Суд з'ясував, що переказ коштів з карток жінки був здійснений шляхом створення платежу в системі дистанційного обслуговування клієнтів Internet Banking Приват-24. Вхід у додаток був здійснений під її авторизацією. Вказані дії можливо здійснити лише за допомогою використання фінансового телефону та іншої особистої інформації громадянки.
Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Вона повідомила ПриватБанк про факт транзакції вже після їх проведення. В архіві фінустанови відсутні її звернення з вимогою про блокування картки до моменту зняття коштів.
"Позивачка перебуваючи на телефонному зв'язку з особою, яка представлялась співробітником банку вчинила дії, щодо переведення коштів між рахунками та ініціювала платіжні операції за кредитною карткою. Враховуючи зазначене, проявивши необачність під час спілкування телефоном з невідомими особами, вона сприяла зловмисникам у доступі до приватної інформації, якою останні скористались для списання коштів з її рахунку. Враховуючи відсутність доказів на підтвердження порушення прав громадянки внаслідок незаконних дій відповідача, у задоволенні позову слід відмовити", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.