Росія та Україна мають фінансовий стимул продовжувати постачання палива
Росія та Україна мають намір продовжувати постачання трубопровідного газу до Європи, навіть якщо тривають бойові дії поблизу ключового транскордонного пункту транзиту палива. Мова йде про газозабірну станцію «Суджа» в Курській області Росії. Про це повідомляє Bloomberg.
Обидві сторони не мають наміру припиняти постачання газу через газоприймальну станцію «Суджа» в Курській області Росії. Однак будь-яке випадкове пошкодження ключової інфраструктури на газоприймальній станції може зупинити постачання, сказало одне з джерел. Росія та Україна мають фінансовий стимул продовжувати постачання палива. Для Києва транзит газу забезпечує кошти для економіки — близько 1 мільярда доларів у 2021 році — тоді як Європа залишається одним із найбільших споживачів трубопровідного газу Росії.
«Ми маємо намір продовжити надавати послуги з транспортування газу в рамках угоди», — йдеться в заяві НАК «Нафтогаз України», маючи на увазі угоду про транзит газу, термін дії якої спливає в грудні.
«Газпром» продовжує подачу газу до пункту «Суджа», добовий обсяг постачання стабільно перебуває в діапазоні від 37 мільйонів кубічних метрів майже до 42 мільйонів кубічних метрів. У той час як більшість Європи шукала альтернативи російському трубопровідному газу після вторгнення в Україну, такі країни, як Австрія, Словаччина та Молдова, продовжують імпортувати газ від «Газпрому» через Україну.
6 серпня російська сторона заявила про так званий "прорив ЗСУ" на територію Курської області. Там досі тривають бої. Згодом стало відомо, що місто Суджа перейшло під контроль України. Журналісти видання "Радіо Свобода" також показали супутникові зображення руйнувань на газовимірювальній станції в населеному пункті Суджа Курської області. На фото можна помітити ураження адмінбудівлі та майданчика.
"Супутникові знімки показують руйнування на газовимірювальній станції "Суджа". Як випливає з аналізу фотографій, частина пошкоджень з'явилася на них між 9 і 10 серпня, а частина - між 10 і 11 серпня. На фото за 11 серпня видно, що практично повністю зруйновано одну з адміністративних будівель станції, а також один із майданчиків, на якому встановлено вимірювальне обладнання", - йшлося в повідомленні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.