НКРЕКП спільно з Мінцифри та НКЕК зробили крок до покращення якості мобільного зв’язку
19 липня 2024 року Регулятор на своєму засіданні прийняв нову постанову. В НКРЕКП зазначають, що рішення забезпечить операторам мобільного зв’язку дієвий та необтяжливий механізм для покращення технічних параметрів електроживлення базових станцій мобільного зв’язку. Про це Регулятор повідомив на своєму офіційному порталі.
Повідомляється, що зміни стосовно роботи мобільних операторів напрацьовані НКРЕКП спільно з Мінцифри та результатами низки нарад за участю НКЕК, Міненерго, Держенергонагляду, операторів систем розподілу (ОСР) та операторів мобільного зв’язку.
«Рішення забезпечить операторам мобільного зв’язку дієвий та необтяжливий механізм для покращення технічних параметрів електроживлення базових станцій мобільного зв’язку, що, у свою чергу, позитивно вплине на якість мобільного зв’язку та інтернету», - йдеться в повідомленні.
Вказані зміни передбачають, зокрема:
Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій оновив вимоги до роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану.
Тепер мобільні оператори мають забезпечити доступність мобільного зв’язку під час відключень електроенергії протягом 10 годин — замість 4 годин, як було раніше.
Крім того, до 1 жовтня 2024 року не менше 60% базових станцій операторів повинні бути забезпечені автономним резервним живленням, щоб відповідати новій нормі. До 1 листопада – 70%, до 1 грудня – 80%, а до кінця січня 2025 року – 100%.
Також до 1 грудня поточного року, не менше як 25% базових станцій в кожній області мають бути підключені до генераторів із запасом паливно-мастильних матеріалів або обладнані змінним блоком акумуляторних батарей на перші 72 години.
З 1 вересня 2024 року 100% вузлів спеціальних служб, до яких підключені комунікаційні центри (станції) оперативно-диспетчерських служб, що здійснюють екстрені комунікації за телефонними номерами 101, 102, 103, 104 та 112, мають бути підключені до стаціонарних або пересувних електрогенераторів із запасом пального або обладнані акумуляторами для роботи протягом перших 72 годин.
Такі ж вимоги стосуються всіх об'єктів фізичної інфраструктури електронних комунікаційних мереж, що виконують функції міжнародних центрів комутації, міжміських телефонних станцій, транзитних станцій та національних точок обміну інтернет-трафіком.
У свою чергу, експерт з телекомунікацій Олександр Глущенко зауважив, що вимоги до операторів мобільного зв’язку щодо забезпечення доступності зв’язку під час відключень електроенергії протягом 10 годин замість 4 годин, як було раніше – це наукова фантастика. Вони говорять лише про те, що діалогу між державою і бізнесом – немає.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.