В громадах модернізують та відбудовують ЦНАПи, розширюють перелік та якість надання офлайн-послуг, це обійдеться у майже 60 мільйонів швейцарських франків
Мінцифри та Фонд Східна Європа підписали меморандум про співпрацю в поширенні програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) ще на три області. На ці цілі спрямують 58,7 млн швейцарських франків (майже 66 млн доларів США) протягом наступних чотирьох років. Про це пише Укрінформ.
Пресслужба Міністерства цифрової трансформації повідомила, що Мінцифри, Фонд Східна Європа, Сумська, Хмельницька та Херсонська ОВА підписали Меморандум про співпрацю в реалізації програми міжнародної технічної допомоги «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP).
«Меморандум передбачає розробку цифрових стратегій та програм інформатизації, запровадження електронних послуг, автоматизацію ЦНАП, впровадження електронного урядування та електронної демократії у громадах, які будуть відібрані обласними адміністраціями для пілотування проєкту», - йдеться в повідомленні.
Раніше до EGAP долучилися Волинська, Вінницька, Дніпропетровська, Луганська, Одеська, Чернігівська області.
У межах програми в громадах модернізують та відбудовують ЦНАПи, розширюють перелік та якість надання офлайн-послуг, а також упроваджують інструменти електронної демократії та STEM-лабораторії.
Програма «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) фінансується урядом Швейцарії та виконується Фондом Східна Європа.
Як повідомлялося раніше, Федеральна рада Швейцарії на засіданні 7 червня продовжила підтримку України у сферах цифровізації та електронного урядування, затвердивши на ці цілі 58,7 млн швейцарських франків (майже 66 млн доларів США) протягом наступних чотирьох років.
Онлайн-платформа для ВПО розроблена Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців. Вона має назву «Україна — це Дім». Онлайн-ресурс для ВПО надаватиме інформацію з питань перебування українців за кордоном, їх повернення в Україну, програм підтримки щодо житла, працевлаштування та інших видів допомоги.
Платформа містить такі розділи:
"Якщо ви бажаєте отримати адміністративні послуги, такі як видача різноманітних довідок, дозволів, реєстрація місця проживання, реєстрація на програми державної допомоги, зверніться до місцевого Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Щоб дізнатися, де знаходяться ЦНАПи у вашому районі, перегляньте карту Дії", - рекомендують, наприклад, в одному з розділів онлайн-платформи.
Інформація у всіх розділах буде оновлюватися. Докладніше ознайомитись із платформою можна за цим посиланням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.