Жінці зателефонувала невстановлена особа, представившись працівником ПрАТ «Київстар», запропонувала натиснути «1» в разі, якщо її телефон не було викрадено
Невідомі особи викрали з банківської картки жінки 149 668 гривень. Перед списанням вона отримала дзвінок від нібито працівника Київстар. Громадянка вважає, що фінустанова не забезпечила належну безпеку кредитних коштів. Про це йдеться у рішенні Хмельницького міськрайонного суду, опублікованому 5 квітня 2024 року.
ПриватБанк просить стягнути з жінки заборгованість в розмірі 179 953 гривень за кредитним договором від 04.09.2012 року. Вона подала зустрічний позов, в якому просить визнати відсутнім у ПриватБанку права вимагати у неї заборгованість за кредитним договором. За її словами, 21 серпня 2022 року невстановлена особа представилась працівником ПрАТ "Київстар" та шляхом отримання SІМ-картки, змінила пароль доступу до "Приват-24" та пін-код платіжної картки. Надалі здійснила зняття коштів з її рахунку в розмірі 149 668 гривень.
Жінка звернулась із повідомлення про вчинення кримінального правопорушення до поліції. На цей момент відомості про зазначене кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України. Вона вважає, що АТ «ПриватБанк» не забезпечив належну безпеку кредитних коштів.
"21.08.2022 року до жінки зателефонувала невстановлена особа, представившись працівником ПрАТ «Київстар», запропонувавши натиснути «1» в разі, якщо її телефон не було викрадено, на що вона натиснула цифру «1» на своєму телефоні. Після цього почала отримувати повідомлення про зняття коштів з її платіжної картки АТ «ПриватБанк»", - вказується у матеріалах справи.
Суд частково задовольнив первісний позов. З жінки на користь ПриватБанку стягнуть 295 гривень заборгованості за кредитним договором від 04.09.2012 року.
Зустрічний позов також задовольнили частково. Суд визнав відсутнім у ПриватБанку право вимагати від жінки заборгованість за кредитним договором від 04.09.2012 на суму 179 657 гривень станом на 17.07.2023 року.
"Оскільки через ч. 6 ст. 81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватися на припущеннях, суд такі посилання банку до уваги не бере. Натомість суд вкотре зауважує, що ані на наданому банком звукозаписі від 23.08.2022 року, ані в будь-яких інших доказах по справі не міститься інформації про те, що клієнтка розголосила будь-яку особисту інформацію, надала доступ до власного рахунку стороннім особам, зокрема, передавала свої ім'я, логін, пароль, будь-які номери картки, коди. В цій частині обов'язок з доказування покладається саме на позивача за первісним позовом, оскільки саме він має довести, що в позичальниці вини обов'язок зі сплати тіла кредиту і відсотків в зазначеному банком розмірі. Жінка сумлінно виконала обов'язок з повідомлення банку про вчинення щодо неї шахрайських дій. Враховуючи, що неповернутою залишається сума 295 гривень, яку вона визнає, суд приходить до висновку, що її слід стягнути на користь банку в судовому порядку, тим самим первісний і зустрічний позови задовольнивши частково (останній - на суму 179 657 гривень, що розрахована таким чином: 179 953 гривень - 295 гривень = 179 657 гривень)", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.