"Хлібна галузь споживає не так багато електроенергії, однак аварійні відключення, відключення поза графіком призводять до виробництва бракованої продукції, виходу з ладу обладнання. Не всі заводи мають змогу працювати на генераторах. А ті, які мають, повинні бути попереджені, щоб планово переключити виробництво на аварійну роботу на 2-3 години, не більше", - скаржиться Дученко.
Така ситуація вже призвела до дефіциту потужностей, оскільки є заводи, які не мають можливості відновити обладнання внаслідок блекаутів. При цьому президент "Всеукраїнської асоціації пекарів" додає, що хлібній галузі не підходять і графіки відключення, оскільки це перериває технологічний цикл. Так, якщо відключення триває 2 години, то графік випуску хліба та хлібобулочних виробів зміститься аж на 8 годин. Не кажучи вже знову про здорожчання ціни.
Ще однією великою проблемою для хлібної галузі є мобілізація. Людей стає все менше, через що доводиться змінювати графік роботи, скорочувати обсяги та асортимент виробництва тощо. При цьому з бронюванням є проблеми.
"Документи (на бронювання працівників - ред.) подаються, але через навіть пунктуаційну помилку вони можуть бути повернуті без роз’яснення. Готується знову пакет документів. Процес займає від тижня до місяця. За цей час людина може бути мобілізована", - розповідає Дученко.
Через все це, а також через нестачу зерна внаслідок бойових дій в сільськогосподарських регіонах склалися всі умови для здорожчання хліба. Незабаром ціна зросте вже на 10%, а в наступні місяці — ще на 20%. Тобто загалом хліб стане на третину дорожче, ніж є зараз.
Здорожчання хліба в Україні
Зазначимо, що в Україні регулярно дорожчає хліб. Фактично це стається щороку, інколи навіть по декілька разів. Це при тому, що нашу країну здавна називали "житницею Європи", і хліб в таких умовах мав би коштувати копійки. Серед причин, окрім вищеназваних, до війни можна було б назвати некомпетентне управління галуззю та економікою загалом. А також зростання тарифів на світло і пальне без видимих ринкових причин для цього. Що в свою чергу викликало здорожчання логістики, виробництво, ріст інших видатків тощо.
Раніше ми писали про росіян, які вигадали новий фейк: нібито з хлібом в Україні все так погано, що в Полтаві за нього навіть б'ються в чергах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.