Наразі вже затверджена програма підвищення кваліфікації, яка покриває всі необхідні навички на новому обладнанні та з новими рецептурниками
В Україні з вересня почнуть готувати спеціалістів за новим державним стандартом під назвою "Кухар закладу освіти". Підготовка проходитиме на базі професійно-технічних навчальних закладів. Про це повідомила генеральна директорка директорату професійної освіти Міністерства освіти й науки Ірина Шумік.
Як пише Укрінформ, МОН з Офісом реформ працює над впровадженням нового стандарту "Кухар закладу освіти". Вказується, що реформа шкільного харчування здійснюється досить системно.
«Реформа шкільного харчування здійснюється досить системно. Зрозуміло, що встановивши нове обладнання, але не надавши відповідні інструменти, навички, можливості, матеріали тим, хто безпосередньо щоденно готує їжу, успіх цієї реформи буде сумнівним. Тому Міністерство освіти спільно з Офісом реформ працює над впровадженням нового стандарту «Кухар закладу освіти». Це буде абсолютно нова професія, і ми впевнені, що з вересня розпочнемо підготовку таких фахівців у закладах професійно-технічної освіти», - заявила Шумік.
За її словами, вже затверджена програма підвищення кваліфікації, яка покриває всі необхідні навички на новому обладнанні та з новими рецептурниками. Наразі триває робота над відповідними матеріалами та поширенням кращих практик.
20 лютого Міністерство освіти і науки України ухвалило наказ про затвердження освітньої програми професійного навчання для підвищення кваліфікації з професії «Kyxaр» за напрямом «Впровадження різноманітного, збалансованого та якісного харчування в закладах освіти». Програму затвердили для підвищення рівня професійних компетентностей кухарів в їдальнях закладів освіти. Адже третьою ціллю Стратегії реформування системи шкільного харчування є забезпечення органів місцевого самоврядування та закладів освіти достатнім штатом кваліфікованих працівників, які якісно та безпечно організовують харчування і сприяють формуванню в здобувачів освіти здорових харчових навичок.
Учасники, які проходитимуть навчання за програмою, дізнаються про принципи реформи шкільного харчування в Україні, нові норми, порядок, режими, способи та форми організації харчування в школах, організацію спеціального, дієтичного харчування, харчування дітей з особливими освітніми потребами, принципи та вимоги до безпечності та якості продуктів. Вони також навчаться дотримуватися вимог ведення документів з організації харчування, допомагати розробляти (або складати самостійно) меню, організовувати харчування дітей під час карантину та дотримуватися безпечних правил під час користування сучасним устаткуванням, інструментами та інвентарем.
Програму можна організувати в будь-якому форматі — дистанційному, змішаному або очному, — тривалість навчання 90 годин. На її основі заклади профтехосвіти, які мають ліцензію на навчання студентів за професією «Кухар», можуть розробити власні робочі навчальні плани/ освітні програми з первинної професійної підготовки і підвищення кваліфікації.
Сергій Марченко, очільник Мінфіну, ділиться своїми думками щодо коштів, які витрачає росія на обстріли України та наскільки довго вони зможуть це фінансувати. Він також пояснить, чому на це не варто звертати увагу, а зосередитися на інших аспектах. Ми також обговоримо тему мобілізації 500 тисяч осіб: чи є у держави кошти на таку масштабну мобілізацію та скільки всього платників податків потрібно на одного військового. Все це ви дізнаєтесь з нашого відео. Приємного перегляду!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.