Ветерани можуть отримати психологічну підтримку: перелік організацій, які надають допомогу

Ветерани та їхні родини можуть отримати допомогу у питаннях ментального здоров’я за спеціальною програмою

Ветерани
Ветерани мають змогу отримати психологічну допомогу

Контакти перевірених надавачів таких послуг опубліковано на сайті Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Першою леді Оленою Зеленською. Контакти організацій надали 1 квітня в Міністерства реінтеграції.

В Міністерстві реінтеграція надали контакти перевірених Фондів, Центрів та Громадських організацій, які надають психологічну підтримку ветеранам та їхнім родинам:

  • Урядова гаряча лінія 1545. З питань ветеранів війни та членів їхніх сімей – кнопка 9 на IVR (інтерактивна голосова відповідь).
  • Гаряча лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду за номером: 0 800 332 029.
  • ГО «Вільний вибір» – надає психологічну підтримку ветеранам, військовим та їхнім родинам у доказових методах психотерапії. Телефон гарячої лінії: (063) 646-49-91.
  • «Лісова поляна» – Центр психічного здоров’я та реабілітації МОЗ України. Психологічна допомога ветеранам і людям, які пережили полон. Для запису телефонуйте за номером: (073) 450-60-00.
  • Veteran Hub – безоплатно надає психологічні та юридичні консультації. Також тут можна отримати пояснення юристів щодо статусів і виплат, проходження ВЛК і МСЕК.
  • Онлайн-платформа Mental help – безоплатна професійна психологічна допомога та підтримка для українців.
  • Ucare – допоможе знайти висококваліфікованого психолога.
  • MARTA – це проєкт ментального здоров’я для ветеранів, їхніх рідних та близьких. Дає змогу анонімно пройти тестування, зрозуміти свій психологічний стан і за потреби знайти фахівця.
  • Мобільний застосунок «База». Тут зібрані матеріали про ментальне здоровʼя і вправи для самодопомоги. Також є можливість написати фахівцеві й отримати відповідь. Доступний на App Store та Google Play.

Як ветеранам створити власний бізнес

В Україні ветеранам пропонують чимало програм для створення власного бізнесу. Водночас нерідко захисники та захисниці стикаються з важкими питаннями. Зокрема, йдеться про систему оподаткування та вибором коду економічної діяльності. Експерти поділилися порадами для ветеранів, які хочуть відкрити свою справу. Юристи Українського ветеранського фонду пояснили, що для початку потрібно обрати форму ведення підприємницької діяльності.

Наприклад, це може бути фізична особа – підприємець (ФОП) або юридична особа (наприклад, ТОВ). При цьому експерти пояснюють, що ведення власної справи як ФОП буде простіше з погляду бухгалтерського та податкового обліку. Зареєструвати ФОП можна за посиланням через портал Дія. Процедура займе близько 10 хвилин. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube