Відключення світла в Україні - чи діятимуть графіки 14 серпня

У Міненерго вказують, що в Україні триває масштабна ремонтна кампанія та відновлення енергооб’єктів для підготовки до осінньо-зимового періоду

Відключення світла
У середу, 14 серпня, електрику в Україні не вимикатимуть протягом усього дня

Ситуація в енергосистемі України залишається стабільною, планових відключень світла не заплановано. Енергетики повернули світло у домівки понад 25 тисяч споживачів, знеструмлених через бойові дії. Про це 14 серпня повідомили у пресслужбі Міністерства енергетики. 

Завдяки зусиллям енергетиків ситуація в енергосистемі залишається стабільною. Триває масштабна ремонтна кампанія та відновлення енергооб’єктів для підготовки до осінньо-зимового періоду.

"Минулої доби, 13 серпня, енергосистема України отримувала аварійну допомогу зі Словаччини. Енергетики роблять усе можливе, щоб утримувати стабільність енергосистеми, але ситуація залишається складною через значні пошкодження енергетичних об’єктів в результаті масованих ворожих атак на енергетику. Було втрачено 9 ГВт генерувальних потужностей, і наразі ворог продовжує обстріли енергетичної інфраструктури – щодня під обстріли потрапляють підстанції та лінії електропередачі, що призводить до обмежень у передачі електроенергії. Важливо раціонально та ощадливо використовувати електроенергію, особливо у пікові години – з 07:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00. Це допомагає стабільній роботі енергосистеми", - заявили у Міненерго. 

На Харківщині через бойові дії знеструмлювалась підстанція та побутові споживачі. У Чернігівській області під час тривоги знеструмлювались підстанції, побутові та промислові споживачі та залізниця (порушень руху потягів не було). Через обстріл знеструмлювалось понад 19 тисяч абонентів. Живлення відновлено за резервною схемою. На Донеччині внаслідок бойових дій знеструмлювалась підстанція та одна із шахт. На момент інциденту у шахті перебувало 24 людини. Усіх евакуйовано на поверхню. У Одеській області через технологічні порушення знеструмлювалась підстанція та приєднані до неї побутові споживачі. Усіх заживлено. 

"Минулої доби енергетики відновили живлення для 25 489 споживачів, знеструмлених внаслідок бойових дій. Загалом через бойові дії та техпорушення на ранок залишається без електропостачання 492 населених пункти. Експорту електроенергії не відбувається та не передбачається", - наголосили у Міненерго. 

Ви підготувались до вимкнення світла взимку?

Ситуація на ЗАЕС

Щодо пожежі, яку окупанти влаштували на атомній станції ввечері 11 серпня: експерти МАГАТЕ, що перебувають на станції, не отримали доступу всередину градирні (охолоджувальної вежі) для аналізу наслідків пожежі. Вони повторно звернулись щодо доступу всередину цього об’єкта, а також до іншої градирні для порівняльного аналізу. Але доступу не було надано. За даними МАГАТЕ, радіаційний фон в районі ЗАЕС не підвищений. Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14,68 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

Уряд ухвалив низку рішень для розвитку розподіленої генерації

13 серпня на засіданні Кабінету міністрів України ухвалено три важливі рішення для розвитку розподіленої генерації. Зокрема, затверджено Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2030 року та план заходів з його реалізації. Національний план з розвитку відновлюваної енергетики є доповненням Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) та визначає траєкторії розвитку відновлюваної енергетики за секторами до 2030 року із заходами щодо їх реалізації з урахуванням політик та заходів, визначених НПЕК. Відповідно до Плану, частка ВДЕ у валовому кінцевому споживанні енергії у 2030 році становитиме 27%, а саме: в системах теплопостачання та холодопостачання – 33 %; у виробництві електроенергії – 29 %; у транспортному секторі – 17 %. Окремим рішенням Уряду встановлено додаткову річну квоту підтримки суб’єктів господарювання, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії на 2024 рік, а також затверджено графік проведення пілотних аукціонів з розподілу квоти підтримки на 2024 рік. Аукціони з розподілу квоти підтримки є найпоширенішим у світі механізмом стимулювання розвитку ВДЕ на конкурентних засадах. Згідно з  рішенням Уряду, додаткову річну квоту підтримки визначено у розмірі 110 МВт, з яких СЕС - 11 МВт, ВЕС - 88 МВт, з інших видів альтернативних джерел енергії - 11 МВт. Відповідно до графіка, пілотні аукціони з розподілу квот підтримки планується провести вже у жовтні-листопаді цього року. Очікується, що перші об’єкти електроенергетики, введені в експлуатацію за результатами проведення пілотних аукціонів, розпочнуть відпуск електричної енергії в мережу у 2025 році. Крім цього окремим розпорядженням Уряд затвердив умови проведення конкурсу на будівництво генерувальних потужностей та виконання заходів з управління попитом. Це дозволить збільшити обсяги генерації в енергосистемі та її подальший розвиток. Зокрема передбачається проведення конкурсів для будівництва об’єктів, потужність кожного з яких становить 5 МВт – 80 МВт, а загальна потужність конкурсу 700 МВт. Відповідні об'єкти мають бути введені в експлуатацію до кінця 2027 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube