Відкупитися від армії легально: чи розглядається ця норма серед 4 тисяч правок до нового закону про мобілізацію

Читать на русском

У Верховній Раді триває обговорення законопроекту про мобілізацію, яким, зокрема, розглядається впровадження норми щодо офіційного відкупу від участі у військових діях та економічне бронювання працівників

Читать на русском
Мобілізація, законопроект
До законопроекту про мобілізацію внесено понад 4 тисячі правок

У Верховній Раді триває обговорення законопроекту про мобілізацію, яким, зокрема, розглядається впровадження норми щодо офіційного відкупу від участі у військових діях та економічне бронювання працівників

"Слуги народу" пропонують легалізувати відкуп від мобілізації. В парламенті заспокоюють, що ні уряд, ні президент на такий крок не підуть, оскільки це додатково обурить більшу частину суспільства. Проте, 22 лютого стало відомо, що до законопроекту вже внесено понад 4 тисячі правок. Тому його прийняття у найближчий час взагалі дедалі стає сумнівним.

Чотири тисячи правок - скільки часу розглядатимуть законопроект

Стало відомо, що до другого читання законопроекту щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку подано понад 4 тис. правок.

Про це секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко повідомив у коментарі "Укрінформу". Йдеться про проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" (№10449).

"До законопроекту про мобілізацію подали 3 тис. 776 правок в електронному режимі. Також подавали вручну - це ще орієнтовно 500 правок. До кінця тижня їх вноситимуть у порівняльну таблицю", - розповів депутат.

Нагадаємо, що оновлену версію законопроекту про мобілізацію Кабінет міністрів України передав до парламенту наприкінці січня. Попередню, яка була внесена наприкінці грудня, уряд відкликав через критику законопроекту в парламенті і суспільстві. 7 лютого ВР проголосувала за документ в першому читанні. До 21 лютого було встановлено термін подання правок до другого читання законопроекту.

До речі, в законі про ринок землі теж було близюко 4000 правок. Розгляд цих правок зайняв більше двох місяців.

"Я не думаю, що ми підемо такою ж процедурою як по ринку землі. Але й не вірю вже, що ми взагалі встигнемо голосувати мобілізацію у першій половині березня", - написав на своїй сторінці в телеграм нардеп Олександр Горенюк.


Економічне бронювання – це не відкуп від мобілізації

Серед норм законопроекту розглядається питання щодо економічного бронювання працівників. Як відомо, Україна фінансує свої військові видатки самостійно. Отже, щоб мати змогу утримувати армію та забезпечувати її поповнення, для України критично важливо втримати на плаву економіку. І влада зараз намагається винайти механізм так званого економічного бронювання, який, з одного боку, зможе стабілізувати роботу економіки, а з іншого – зібрати додатково в бюджет дуже відчутну суму грошей.

Зробивши елементарні розрахунки, можна зрозуміти, що для мобілізації додаткових 500 тисяч військових треба забронювати до 2 мільйонів осіб.
Водночас нижня "межа входу" для бронювання — від 30 до 35 тисяч гривень на місяць. Податкові відрахування для працівника та роботодавця становитимуть до 18 тисяч гривень. На Банковій вважають, що така модель сприяє виходу бізнесу з тіні: компаніям вигідніше працювати "в білу", а не ризикувати втратою важливих працівників.

Проте, суми щомісячних зарплат у 30—35 тисяч гривень і близько 20 тисяч сплати податку за бронь доступні далеко не всім. Бізнес у невеликих містах і сільській місцевості не потягне таких великих витрат.

Щодо легального відкупу від мобілізації для фізичних осіб, то народний депутат від фракції "Слуга народу" Сергій Нагорняк вважає, що у новому законопроекті про мобілізацію не буде такої норми.

"Такий крок буде говорити якраз про несправедливість, про те, що багаті можуть офіційно відкупитися. Хоча ми розуміємо де-факто, що ті, хто мав ресурс і небажання йти служити та воювати, вони вже сьогодні мають такі документи. Тому їх і необхідно переглянути. Всі без виключення", - зазначив депутат.

Чи є майбутнє у проєкті тунелю між Оболонню та Троєщиною? Експерт Дмитро Беспалов розкриває правду про фінансові обмеження та реальність масштабних інфраструктурних ідей. Дивіться, що каже він про шанси реалізації цього амбітного проєкту у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.