Відсутність економічного бронювання - це деморалізація реального сектору економіки: нардеп Наталуха

Читать на русском

Законотворці спробували повністю відмовитися від всіх критеріїв у будуванні моделі бронювання, бо кожного разу вони впирались у несправедливість, розповів нардеп Дмитро Наталуха

Читать на русском
Економічне бронювання
Дмитро Наталуха вважає, що відсутність бронювання має негативні наслідки

Законотворці спробували повністю відмовитися від всіх критеріїв у будуванні моделі бронювання, бо кожного разу вони впирались у несправедливість, розповів нардеп Дмитро Наталуха

Відсутність економічного бронювання має суттєвий вплив на ринок. Крім того, економічне бронювання здатне запропонувати вихід із ситуації щодо наближення ротації, вважає нардеп Дмитро Наталуха. Детально про думку нардепа щодо економічного бронювання пише Finance.ua.

За словами голови Комітету з питань економічного розвитку ВРУ, народного депутата, члена фракції «Слуга народу» Дмитра Наталухи, відсутність економічного бронювання має свій ефект і на ринок.

«За офіційно непідтвердженими даними, щоденно щонайменше 200 чоловіків призовного віку здійснюють спробу залишити країну. Щоденно. Не кажучи вже про кількість звільнень з робочих місць для того, щоб працювати неофіційно і не „світитися“ у реєстрах». Це деморалізація реального сектору економіки. Вона має негативні наслідки, — пояснює голова Комітету з питань економічного розвитку ВРУ.

Дмитро Наталуха додає, що економічне бронювання розглядає компанії з точки стратегічності їх ресурсів, у тому числі сплати податків до державного бюджету.

«Економічне бронювання не має на меті скасувати дві постанови щодо стратегічного бронювання. Якщо подивитися на компанії з точки зору стратегічності їхніх ресурсів, наприклад, сплати податків до державного бюджету, то не до кінця зрозуміло, чому не можна дати їм можливість забронювати своїх критичних працівників. Якщо бронювання виступає гарантією того, що компанія продовжуватиме платити не менше, ніж вона платила до цього. То чому не дати таку можливість цій компанії, тим самим прогарантувавши подачі зобов’язань», — каже юрист.

На думку нардепа, економічне бронювання здатне запропонувати вихід із ситуації щодо наближення ротації. За його словами, збільшити кількість машин на фронті можливо шляхом щонайменше двох факторів: спеціалісти та гроші. Він вважає, що економічне бронювання розв’язує обидва питання. Тобто, дозволяє забронювати технологічних спеціалістів та мати десь 200 мільярдів на рік.

«Чим більше ми наситимо фронт технічними, матеріально-технічними засобами, машинами, тим більше вивільниться особового складу. Це значить, що у них з’явиться реальна можливість піти на ротацію навіть без істотного збільшення кількості особового складу.
У цьому контексті економічне бронювання контрінтуїтивно здатне наблизити момент цієї ротації. Інше питання в тому, як той самий уряд розпорядиться тими ресурсами, які будуть залучені шляхом економічного бронювання", — зазначив Наталуха.


Нардеп говорить, що законотворці спробували повністю відмовитися від всіх критеріїв у будуванні моделі щодо бронювання, бо кожного разу вони впирались у несправедливість.

«Війна сама по собі дуже сильно несправедливе явище. І нам доводиться просто шукати найменш несправедливе рішення серед інших несправедливих рішень. От з чим ми насправді маємо справу», — каже нардеп.

За його словами, вони дійшли до моделі, яка виглядає наступним чином:

«Будь-яка компанія має право самостійно визначити, який співробітник має бути заброньований, незалежно від того, яку зарплату цей співробітник отримає та незалежно від того, яку посаду він займає. Це виключно дискреція самого роботодавця, який говорить, що йому потрібна ця і ця людина. За них щомісячно сплачується збільшений військовий збір у розмірі 20 тисяч гривень. Це єдине, що є з критеріальності», — зауважує нардеп.

Скільки чоловіків в Україні, яких потенційно можуть мобілізувати

В Україні мобілізації підлягають 11,1 мільйона чоловіків. Це майже половина чоловічого населення країни віком від 25 до 60 років. Однак, близько 600 тисяч з них заброньовані від мобілізації до Збройних Сил.

Про це повідомив нардеп, голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха припустив, що серед цих людей до 1,5 мільйонів можуть мати інвалідність, "хоча повноцінної статистики у нас в країні ніхто не веде". За його словами, залишається відкритим питання, скільки з цих 11,1 мільйонів військовозобов'язаних.

Крім того, депутат навів дані Державної податкової служби, згідно з якими кількість офіційно працевлаштованих чоловіків мобілізаційного віку в Україні складає 2,620 мільйона.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 
 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.