Військовий два роки не може отримати відшкодування за недоплачену грошову допомогу - чи стягнув суд компенсацію

Суд своїм рішенням від 20 жовтня 2022 року зобов'язав Департамент соціальної політики Чернігівської міської ради нарахувати та виплатити чоловіку недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2021 рік, але цього не було зроблено

Суд
Департамент соціальної політики Чернігівської міської ради вчасно не відшкодував чоловіку 7 354 гривень, тож він вимагає компенсацію у розмірі 20 тисяч гривень

Чоловіку недоплатили грошову допомогу, як учаснику бойових дій. Він просив Департамент соціальної політики Чернігівської міської ради відшкодувати 7 354 гривень, але цього не було зроблено протягом двох років. Тож громадянин вимагає компенсацію у розмірі 20 тисяч гривень. Про це йдеться у рішенні Новозаводського районного суду Чернігова, опублікованому 12 серпня 2024 року.

У 2021 році чоловік звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду щодо стягнення з Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради на його користь 7 354 гривень на відшкодування матеріальної шкоди, завданої неправомірними діями та бездіяльністю щодо недоплати йому, як учаснику бойових дій грошової допомоги до 5 травня за 2021 рік. Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2022 року у справі №620/5612/22 позов був задоволений частково, визнано протиправними дії Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради щодо нарахування та виплати громадянину щорічної грошової допомоги до 5 травня за 2021 рік у меншому розмірі, ніж п'ять мінімальних пенсій за віком та зобов'язано Департамент соціальної політики Чернігівської міської ради нарахувати та виплатити недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2021 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги. На підставі зазначеного рішення Чернігівський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист, відповідно до якого було відкрито виконавче провадження ВП№70484265 щодо примусового виконання рішення суду. Тобто рішення суду, яке набрало законної сили близько 2 років залишається невиконаним. 

"З метою розв'язання питання фінансування з державного бюджету на забезпечення виконання судових рішень за програмами соціального захисту населення, які фінансуються з державного бюджету, або внесення змін до чинного законодавства, які б дали можливість виконувати рішення судів зобов'язального характеру, Департамент постійно звертався до вищих органів і таким чином вжив належних заходів для розв'язання питання фінансування з державного бюджету на виконання всіх судових рішень, які винесені на користь позивачів, щодо соціальних виплат, які фінансуються коштом державного бюджету, у тому числі для виконання зазначеного судового рішення. Тобто, відсутній факт невиконання рішення суду без поважних причин. Громадянином у даній справі належними та достатніми доказами не доведено, що його негативні емоції внаслідок будь-яких рішень/дій /бездіяльності відповідача досягли рівня страждання або приниження, які заподіюють моральну шкоду. Сума реальних збитків позивача становить 7 354 гривень та вже присуджена Чернігівським окружним адміністративним судом на користь позивача. Будь-яких інших реальних збитків позивачем не доведено. Наявність певних захворювань у нього та проходження ним лікування жодним чином не пов'язано з рішеннями/діями/бездіяльністю Департаменту. Тобто, у будь-якому випадку розмір шкоди, у тому числі моральної, не може перевищувати суми реальних збитків. Реальні збитки у розмірі 20 тисяч гривень громадянином не доведено", - наголосив суд. 

Яким було рішення суду? 

Суд частково задовольнив позов чоловіка. З департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради на його користь стягнуть моральну шкоду у розмірі 2 тисяч гривень.

"Рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 20.10.2022 року у справі № 620/5612/22 набрало законної сили 21.11.2022 року. Станом на день розгляду справи 07.08.2024 року, кошти позивачу не сплачені. З урахуванням строку невиконання судового рішення, що є тривалим періодом, в розумінні ст. 1174 ЦК України є самостійною підставою для відшкодування заподіяної шкоди, та свідчить про моральні переживання позивача внаслідок бездіяльності органу місцевого самоврядування. Розмір відшкодування моральної шкоди має бути не більшим, ніж достатньо для розумного задоволення потреб потерпілої особи, і не повинен призводити до її безпідставного збагачення. З огляду на розмір заборгованості та строки її погашення, на тривалість невиконання судового рішення, ступінь вини відповідача, Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради, характер та тривалість моральних переживань, виходячи із засад розумності, співмірності та справедливості, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову та стягнення з відповідача Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради на користь позивача 2 тисячі гривень на відшкодування завданої моральної шкоди", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube