Військовий вимагає ПриватБанк виплатити йому компенсацію у 20 тисяч гривень - яким було рішення суду?

У листі ПриватБанк повідомив клієнта, що дотримується вимог чинного законодавства України та привів вимоги п. 15 ст. 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", зазначивши, що вони поширюються на мобілізованих та резервістів

ПриватБанк
Військовий, який користувався кредитом і погашав його, вимагає від ПриватБанку компенсацію у 20 тисяч гривень

Чоловік періодично користувався кредиткою та погашав заборгованість. Однак ПриватБанк нараховував штрафні санкції. Він звернувся до відділення фінустанови, де надав документи, що підтверджують його перебування на військовій службі, однак був повідомлений про те, що його питання потребує додаткового опрацювання. 

Як йдеться у рішенні Дзержинського районного суду Харкова, чоловік є клієнтом АТ КБ "ПриватБанк", має кредитну картку "Універсальна Голд", якою періодично користувався. Так, 5 квітня 2014 року він погасив заборгованість за кредитом, а з 6 лютого 2015 року знову почав ним періодично користуватися та погашав його без нарахування штрафних санкцій. 1 лютого 2016 року фінустанова вперше нарахувала йому штрафні санкції за користування кредитом та продовжувала їх нараховувати щомісячно, а після того, як він приніс до відділення документи, що є військовослужбовцем, скасував штрафні санкції та зробив перерахунок. Після цього, ще протягом 2017-2019 років банк нараховував штрафні санкції, а потім скасовував їх та проводив перерахунок.

В січні 2020 року чоловік звернувся до відділення АТ КБ "ПриватБанк", де надав документи, що підтверджують його перебування на військовій службі, однак був повідомлений про те, що його питання потребує додаткового опрацювання. Надалі він ще неодноразово звертався до онлайн підтримки банку та надавав документи, які, на його думку, підтверджують, що він є військовослужбовцем та має право на отримання пільг, встановлених пунктом 15 статті 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

У листі ПриватБанк повідомив клієнта, що дотримується вимог чинного законодавства України та привів вимоги п. 15 ст. 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", зазначивши, що вони поширюються на мобілізованих та резервістів. Стосовно перерахунку, фінустанова вказала, що перерахунок відсотків передбачено лише для військовослужбовців, які призвані та проходили військову службу з початку і до кінця мобілізації, що, на думку чоловіка, суперечить вимогам п. 15 ст. 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Розмір завданої моральної шкоди він оцінив у 20 тисяч гривень.

Що вирішив суд? 

Чоловіку відмовили у задоволенні позову. Його позовна заява не містить ні періоду, за який він вимагає провести перерахунок кредиту, ні суми коштів, які були незаконно зняті з його зарплатної картки, ні розміру нарахованих штрафних санкцій, пені або процентів за користування кредитом.

"Позовна вимога про зобов'язання скасувати нараховані відсотки та штрафні санкції за кредитним договором є неефективним способом захисту, оскільки не відновлює порушене право і жодним чином не нівелює негативні наслідки порушення права позивача, тому у її задоволенні суд має відмовити", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube