Військовому перевипустили SIM-карту Київстар та оформили на нього кредит у розмірі 41 499 гривень - що вирішив суд

Читать на русском

Чоловік звернувся з заявою про вчинення протиправних дій стосовно його банківських рахунків до відділу поліції

Читать на русском
Київстар
Невідома особа перевипустила SIM-карту Київстар та оформила на чоловіка кредит у розмірі 41 499 гривень

Чоловік звернувся з заявою про вчинення протиправних дій стосовно його банківських рахунків до відділу поліції

На чоловіка оформили кредит у розмірі 41 499 гривень, поки він знаходився на службі у військовій частині Рівненської області. Це змогла зробити невідома особа, яка перевипустила SIM-карту Київстар у Кропивницькому, що була його фінансовим номером. Про це вказується у рішенні Рівненського міського суду Рівненської області, опублікованого 12 квітня 2024 року. 

Чоловік перебував на військовій службі у частині та в період з 1 листопада по 30 листопада 2022 року за межі Рівненської області у службові відрядження, відпустки, на лікування не виїздив. 16.11.2022 року невідома особа перевипустила SIM-карту Київстар, яка була його фінансовим номером, здійснила вхід до "Приват 24" та оформила кредит на суму 41 499 гривень. Він звернувся з заявою про вчинення протиправних дій стосовно його банківських рахунків до відділу поліції. 

Після блокування мобільної SIM-карти за номером телефона чоловік звернувся до оператора Київстар, однак отримав відповідь, що для відновлення обслуговування у мережі необхідно завітати до найближчого магазину. З відповіді ПрАТ «Київстар» від 20.12.2022 року вбачається, що до 17.11.2022 року особу власника номера було знеособлено, тому відсутня можливість надати інформацію за зазначеним номером. Згідно з отриманим трафіком було з'ясовано, що абонентський номер за період з 10.11.2022 року по 16.11.2022 року фіксувався на базових станціях, що розташовані в місті Рівне та Рівненській області, однак з 16.11.2022 року абонентський номер фіксувався на базових станціях в місті Кропивницький, що підтверджується оглянутою довідкою.

Яким було рішення суду? 

Позов чоловіка задовольнили. Кредитний договір розірвали, кредитку закрили та припинили нарахування відсотків. ПриватБанк зобов'язали відновити залишок кредитних коштів на рахунку картки, до стану 47 тисяч гривень, у якому він був перед виконанням несанкціонованих операцій від 16.11.2022 року щодо оформлення кредиту та зняття коштів у сумі 41 499 гривень.

"Позивач не перебував в місці зміни SIM-картки Київстар за номером, а саме в магазині Київстар за адресою, місто Кропивницький 16.11.2022 року, надані ним докази про його перебування в цей час у військовій частині підтверджують, що невідома особа заволоділа фінансовим номером та надалі оформила кредит. Також він, як користувач картки, будь-яких розпоряджень на списання коштів зі свого рахунку шляхом подання платіжних доручень до АТ КБ «ПриватБанк» письмово чи в електронному вигляді з використанням електронної системи «Приват 24» не вчиняв, також не вчиняв дій що могли призвести до втрати/передання картки та інформації, яка дає можливість ініціювати платіжну операцію. Навпаки, відразу після виявлення незаконної трансакції клієнт звернувся до АТ КБ «ПриватБанк» для зупинення операцій та блокування банківської картки, а також із заявою до поліції, враховуючи вказане, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимов в повному обсязі", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.