Абонентка Київстар вказує, що не отримувала кредитні кошти
Жінка помітила, що на телефоні заблокована SIM-карта Київстар. Ця обставина дала змогу невідомим особам оформити кредит від її імені. Тепер вона має повернути борг за ним у розмірі 117 686 гривень. Про це йдеться у рішенні Любомльського районного суду Волинської області, опублікованому 11 квітня 2024 року.
Фінансова установа надала жінці кредит в сумі 16 300 гривень строком на 300 днів. Вона не виконала зобов'язань згідно з умовами кредитного договору. Тому станом на 23.11.2023 рік у неї утворилася заборгованість в сумі 117 686 гривень.
Жінка вказує, що кредитні кошти не отримувала. У розділі 11 «Реквізити сторін» кредитного договору вказані дані паспорта позичальника, які їй не належать, відсутній номер телефону, платіжна карта у неї в період з 01.01.2022 року по 31.12.2024 рік в користуванні не перебувала.
Крім того, 18.02.2022 року жінка зверталася до поліції щодо здійснення неправомірних дій з боку невідомих осіб, в результаті чого її SIM-карту Київстар було заблоковано, яка була прив'язана до банківської карти, змінено паролі до застосунку Приват 24. Вона вважає, що ця обставина свідчить про те, що невідомі особи отримали доступ до персональних даних і можливо уклали спірний договір від її імені.
"18.02.2022 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що заблокували телефонну картку заявниці, яка була прив'язана до банківської картки, змінили паролі на "Приват 24". Більше ніж тиждень тому до неї почали телефонувати невідомі особи чоловічої статі та представлятись працівниками Київстару і постійно говорили про заміну SIM-карти, її заблокували. Вона впевнена, що це шахраї намагаються зняти кошти з її банківської картки через телефон. Матеріали перевірки по даному зверненні були списані в справу та передані на зберігання в канцелярію вказаного підрозділу поліції", - зазначається у листі Ковельського РУП ГУНП у Волинській області від 07.11.2023 року.
Суд вирішив відмовити фінустанові у задоволенні позову. Жінка не повертатиме заборгованість за кредитом у розмірі 117 686 гривень, адже доказів, що вона його брала немає.
"Суд встановив, що договір не містить номер телефону згідно з яким проводилася ідентифікація позичальника згідно з п. 3.2. договору. Крім того, відповідачка здійснила повідомлення про вчинення шахрайських дій невідомими особами, які намагаються зняти кошти з її банківської картки через телефон до поліції. На підставі встановлених фактичних обставин справи та норм законодавства можна зробити висновок, що між сторонами справи кредитний договір не укладався, оскільки відповідачка як позичальниця його не підписувала, кредитні кошти не отримувала та будь-які умови кредитування не погоджувала. Отже, з урахуванням викладеного у суду відсутні юридичні підстави для стягнення з неї заявленої у позові суми заборгованості", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.