Рада прийняла законопроєкт про підвищення акцизного податку на пальне, що призведе до збільшення цін на бензин та дизпаливо
За прогнозами, ціна на бензин може піднятися на 2 гривні вже восени, якщо курс валюти та ціни на пальне залишаться на поточному рівні. Оператори ринку пального розраховують, що ціни на пальне можуть зрости ще на 2,5 гривні через нові податки, які будуть вводитися для підприємств. Про це пише 24 Канал.
Директор спеціальних проєктів НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев зауважив, що нині літр бензину коштує до 60 гривень, проте вже восени ціна може піднятися на 2 гривні.
«Таке ймовірне підвищення цін розраховане на випадок, якщо збережеться теперішній рівень курсу національної валюти та цін на пальне на кордоні. Відповідно рівень зростання цін на пальне може відрізнятися від прогнозованого», - сказав експерт.
У свою чергу, нардепка Ніна Южаніна повідомила, що ціни на пальне можуть зрости ще на 2,5 гривні. Так сталося через те, що з'явилися перші розрахунки операторів ринку пального щодо законопроєкту запровадження авансових внесків з податку на прибуток за кожен кубічний метр резервуарів, в яких зберігається пальне на АЗС, а також військового збору у розмірі 1% від обороту підприємств.
«Це додатково до збільшення внаслідок проголосованого владою підвищення акцизів на всі види пального з 1 вересня 2024 року та з 1 січня кожного року до 2028 року», – сказала вона.
На її погляд, сплата бізнесом абсолютно всіх податків буде закладена в ціну реалізації всіх товарів і послуг. Тож підвищення вартості пального точно торкнеться звичайних автомобілістів.
Верховна Рада у четвер, 18 липня, у другому читанні прийняла законопроєкт №11256-2 про підвищення акцизного податку на пальне, який підтримує та просуває скандальний голова податкового комітету Данило Гетманцев. Документ набере чинності 1 вересня. Вартість палива по країні зросте приблизно на 2 грн.
Директор "Консалтингової групи А-95" Куюн прокоментував ухвалення закону. Він каже, що трагедії немає, втім ціни на бензин зростуть на 1,5 грн/л, на дизель - на 2 грн, на скраплений газ - на 5 грн.
"По бензину та дизелю взагалі є всі шанси пройти непомітно, якщо світовий ринок у серпні просяде. Газ здорожчає. Але все одно залишиться дуже вигідним пальним. Зараз він дешевше бензину на 30 грн, буде - на 27. Багато років держава допомагала споживачам скрапленого газу, надавала пільги, тепер держава потребує допомоги. А точніше - ми всі, бо ці гроші підуть на оборону всіх нас. За моїми розрахунками, додатково бюджет отримуватиме понад 6 млрд грн щомісяця. Тому зростання податків - очікуваний крок і скоріш за все не останній", - написав Куюн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.